Domácí porážka s Návsí

Po čtrnácti dnech se bašťanští fotbalisté vrátili na domácí trávník. Před dvěmi týdny po heroickém výkonu otočili zápas se slezským týmem z Mostů. Výborný dojem však o týden později vzal za své na hřišti Lískovce a tak mnozí věřili, že právě lískovecký výprask bude v tomto zápase odčiněn. Podařilo se?

Do zápasu naši hráči vstoupili sympaticky. Aktivní hrou jsme soupeře přehrávali a tlačili jsme se k více či méně nebezpečným zakončením. Ta však postrádala přesnost, ale i potřebnou razanci. Hosté z obrany vyráželi do nepříjemných brejků, ale také jejich snahy postrádaly potřebné parametry úspěšnosti. Přes pokusy Dudka, Hradila, Vavrince a Slobody visela úvodní branka ve vzduchu, paradoxně však udeřilo do naší branky. Hostující hráč z dvaceti metrů nádherně trefuje a hosté se tak ve 35 minutě ujímají vedení. O nejkrásnější akci prvního poločasu se postaral navrátilec Novák. Ten si z první vyměnil míč s několika svými spoluhráči a prosvištěl po celé délce levé strany, aby po jeho přihrávce Podžorný předložil výborný míč Hradilovi před branku hostů. Ten však střílí vysoko nad. Naše touha srovnat krok přinesla také další nebezpečné akce, ale nedařílo se nám míč do branky soupeře protlačit ani hlavou, ani nohou.

Jakoby nám přestávka vzala vítr z plachet. Druhou půli jsme sice začali s míčem na nohou, ale většina našich náznaků ohrožení soupeřovy brány skočila před jejich zakončením. S přibývajícím časem se u nás začala vytrácet přesnost a přicházela nervozita a zbrklost. Z oboustranného průměru vyčnívala snad jen nebezpečná přízemní střela Vavrince, ale brankář hostů bravůrně vyrazil. Hosté dlouho trpělivě vyčkávali na naší chybu a ta přišla v 68 minutě. Útočník Návsí si naběhl na přesnou uličku svého spoluhráče, chytře si položil naše dva bránící hráče na zem a bez problémů upravil vedení hostů na 2:0. Dvacet minut do konce zápasu tak bylo před námi dvoubrankové manko a snaha s ním něco udělat. Baška proto chtě nechtě otevřela zadní vrátka, což samozřejmě přeneslo větší riziko brejků. Špatná přihrávka hostů nás zachránila při situaci dva na jednoho. Aby toho nebylo málo, jen o malou chvíli později se na naši branku doslova řítili dokonce tři útočící hráči. Kimla neuvěřitelným zákrokem však zachránil naději. Naději, která bohužel s dalšími našimi neúspěšnými ataky branky hostů pomalu umírala.

V tomto zápase jsme nebyli herně horším týmem. Snaha zvrátit průběh utkání nám nechyběla. Bohužel bez vstřeleného gólu se nevyhrává.

Baška vs. Návsí 0:2 (0:1)

sestava Baška: Kimla - Minarčík, Horňák, Tománek (81' Snašel), Halama - Novák (72' Bukovjan), Vavrinec, Dudek (61' Meisner), Sloboda - Podžorný, Hradil

trenér: Michal Pokluda