Proti Palkovicím to zkrátka asi neumíme

Po dá se říci nečekané prohře doma s Návsí (i když Návsí na jaře, ještě neprohrálo) cestovala Baška do Palkovic. Soupeř to není příliš oblíbený, protože Baška nad ním nevyhrála snad už 5 let. Čekalo se těžké utkání, protože domácím nevyšla podzimní část sezóny - momentálně jsou poslední v tabulce, a tak potřebují body jako sůl. Trenér Pokluda pro tento zápas přeskupil trochu rozestavení hráčů a taktiku. Hlavním cílem bylo dobře bránit a vyrážet do brejků, neboť v předchozích utkáních, kdy Baška hrála útočně a dobývala soupeřovou obranu při své převaze, dostávala dost branek z protiútoků soupeře. Domácí Palkovice začli utkání s převahou a měli víc balón na svých kopačkách. Lépe se pohybovali a posílali míče do šestnáctky Bašky. Tato převaha přinesla několik rohových kopů a náznaků šancí, které naštěstí nebyly dotaženy do gólových. Aktivní byl především domácí Huška, který byl u první příležitosi domácích ve 12 minutě, tu ovšem neproměnil stejně tak následné trestné kopy. Do vedení mohli jít Palkovice ve 22.minutě, kdy po jednom centru z boku trefuje Habrnal břevno bašťanské branky.  Poté zahrozí také Baška, kdy vepředu hrající Vavrinec uniká po křídle, jeho střela ovšem míjí domácí branku, v níž nahradil chybějícího Smolíka univerzál Musil. Pokračuje bojovné utkání, ve kterém není moc kombinačních akcí, převažuje bojovnost a snaha získat míč. Domácí nadále pokračují v dobývání branky Bašky, kterou střeží úspěšně Kimla. Další šance nepřichází a tak se družstva rozchází po poločase za nerozhodného stavu.

Druhý poločas je přeci jen Baška už víc ve hře a také v 55. minutě se dostává do šance po pěkné kombinaci, kdy vyšle kolmici Tománek nabíhajícího Slobodu, ten pak na chvíli zaváhá a tak jeho pokus dokáží domácí zblokovat na roh. Domácí odpovídají šanci Hušky, který se vrhá rybičkou do centru směřujícího do šestnáctky Bašky. Kimla je ovšem na místě a příležitost maří. Když se Baška po dalším průniku neprosadí, tak v 66. minutě se k míči dostává střídající Kusý, který na rohu šestnáctky přehraje obránce Bašky a vyšle křižnou střelu k vzdálenější tyči. Trefuje vcelku přesně a angličanem od tyče  se domácí ujímají vedení 1:0. Naštěstí si vedení neužijí moc dlouho, neboť za 2 minuty po uvolnění Tománka Hradilem, následuje centr na zadní tyč palkovické branky. Tam je v pravý čas, na správném místě Meisner, který hlavičkou vyrovnáná na 1:1. A tak začíná znovu boj o vstřelení gólu. Baška spoléhá nadále na brejkové situace, domácí vrhají veškeré síly dopředu. Baška tak má možnost pronikat do otevřené obrany a také zahrozí několika brejky. Do jednoho z nich se dostal dokonce bašťanský kapitán Halama z postu stopera, akce ovšem končí rohem. V závěru utkání se do velké příležitosti dostal Vavrinec, jenž šel sám na brankáře Musila. Klička mu úplně nevyšla a tak po několika manévrech se jeho střela do domácí brány nedostala. Body se tak dělily mezi oba soupeře rovným dílem a to zřejmě zaslouženě, protože domácí měli lepší první půli a hosté tu druhou..

Palkovice vs. Baška 1:1 (0:0)

sestava Baška: Kimla - Halama, Horňák, Tománek, Gonda - Sloboda (90‘ Minarčík), Hradil (89‘ Faldyna), Meisner, Dudek - Vavrinec, Podžorný

branka Baška: Meisner

trenér: Michal Poklud