TJ Sokol Baška

oddíl kopané

Je krásný „letní den“ a ... opět ztráta

Krásné skoro letní počasí, vychlazené pivko a perfektně střižený pažit, na který vyběhly dvě, po úspěchu hladová mužstva. V našem areálu jsme přivítali "netradičně" další slezský tým, tentokrát z Hrádku. Na podzim jsme tento tým výsledkově přehráli 4:2. Odveta v Bašce pro nás již tak dobře nedopadla.

První minuty utkání naznačovaly, že bašťanští budou chtít zlomit výsledkové nezdary předchozích kol. Do úvodní vážnější šance před hostující bránou se dostal Bukovjan po křižné přihrávce Dudka. V souboji s obráncem však mířil nad bránu. O malou chvíli později prokličkoval hřiště Gonda a jeho střelu brankář s obtížemi vyrazil na rohový kop, který ale vyzněl naprázdno. Zámek před hrádeckou bránou naši kluci vytvořili v 10 minutě. Hosté doslova nevěděli kam prvni skočit. Nutno však říci, že když už skočili, tak je naše střela rovnou trefila. Ze závaru tak nebylo nic. Po čtvrthodině se připomněli také hosté dvěmi na sebe navazujícími šancemi z kategorie nebezpečná. Varování jsme asi nevzali moc vážně. Hra se sice vyrovnala, ale hosté začali vystrkovat růžky. Ve 21 minutě Kimla zachránil Bašku po téměř gólové střele krásně se uvolněného útočníka Hrádku. Parádní zákrok, za který by se bil v prsa i Schmeichel. Naštěstí toto varování jsme nejel přežili, ale opět jsme znovu přidali. Následující minuty patřily bojovníkovi Tománkovi. Najednou jej bylo celé hřiště. Vzadu bezchybně vypomáhal obraně, ve předu rozdával přihrávky a svými pokusy ohrožoval branku hostí. Bohužel, dát úvodní gól zápasu, nebylo přáno jemu ani dalšímu z jeho spoluhráčů. Do zakončení se do konce poločasu dostal také Vavrinec, ovšem také on vyšel na prázdno. Do šaten tak mohl jít bašťanský tým s mírným optimismem, ale se vztyčeným ukazováčkem.

No a optimismus zesílil také s úvodními minutami druhého poločasu. Po Hradilově centru se dostal ke střele agilní Tománek, ale v záklonu mířil nad. Hosté se nikam nehrnuli. Snažili se o postupné rozehrávky a útoky. Na jednu rozehrávku však mohli doplatit. Obránce hostů vyloženě namazal Hradilovi, který zpoza hranice velkého vápna tvrdě vystřelil, ale těsně minul. Jen o minutu později opět Tománek naservíroval lahůdkový centr na malý čtverec, kde našel Meisnera. Jeho rybička však postrádali přesnost. Staré přísloví říká. Trpělivost růže přináší. Hosté nikam neplašili, na svou šanci trpělivě čekali a dočkali se v 56 minutě. To když se míč dostal za naší obranu, k němu se probojoval hostující útočník a lobem přehodil vyběhnuvšího Kimlu. Jak jednoduché. Z mírného optimismu toho najednou moc nezbývalo. Obdržená branka nás najednou svázala nervozitou, která přinesla zbrklost a nepřesnosti. Touha po třech bodech se však z našich hráčů nevytratila. Sice krkolomně, ale postupně jsme si dokázali vypracovat zajímavé šance, kterým ale chybělo jediné. Kvalitní zakončení. Gonda a Podžorný z velkého čtverce stříleli vysoko nad a Meisner nezvládl zakončení, když šel sám na brankáře. No a když už se jsme se dostali hodně blízko na dostřel brány, tak Gonda trefil nohy obránců. Tlak a neproměněné šance nám však postupem času braly tolik potřebné morální síly. Hosté naopak pookřáli, což se projevilo tím, že se jim dařilo držet míč na nohou. Jak se čas krátil, tak jsme nebyli schopni si přihrát doslova na pár metrů, natož vymyslet něco kloudného, co by nás přiblížilo alespoň bodu z tohoto utkání. V poslední čtvrthodince jsme se dostali opět pod tlak. V 82 minutě nám pověstný hřebíček do rakve zasazují hosté z krásně kopnutého přímého kopu. Dvougólové manko mohlo v posledních minutách ještě narůst. Díky snaze o zkorigóvání výsledku jsme otevřeli hru. Bohužel tato snaha spojená s nervozitou a chybami nás vystavila nebezpečným brejkům. Kimla naštěstí opět předvedl bravůrní zákroky, když vychytal soupeřovy gólové šance. Z tohoto zápasu jsme tak opět utržili ztrátu.

Po opětovném přečtení celého reportu ze zápasu mám pocit, že jsme si v tomto zápase prohrát nezasloužili. Těch šancí vstřelit branku jsme neměli málo a ani jsme vyloženě herně nevyhořeli. Co tedy chybělo? Kvalitnější řešení brankových situací? Určitě. Nyní nás čeká zápas se suverénem letošního ročníku, týmem z Ostravice. Je před námi další reparát, bude těžký, nikoli nemožný. Bude jen na nás jak se s tím vypořádáme.

Baška vs. Hrádek 0:2 (0:0)

sestava Baška: Kimla - Snašel, Tománek, Halama, Horňák - Gonda, Meisner (77' Pítr), Bukovjan, Dudek (61' Sloboda) - Vavrinec (46' Hradil), Podžorný

trenér: Michal Pokluda