Bahenní zápas bez vítěze

V podzimním sychravém sobotním odpoledni na sebe narazila mužstva, která budou mít na jaře záchranářské starosti. Terén po nedávných deštích dal tušit, že nikomu nedá nic zadarmo a to se taky postupem času potvrdilo.

Oba týmy na začátku preferovaly nepříliš důraznou hru a tak trochu vyčekávanou. V desáté minutě, asi trošku zimou zkřehlý Sloboda, udělal pár rychlých kroků k soupeři a svým důrazem obral domácího borce. Nastal fotbalový moment, který u Bašky, poslední dobou, moc k vidění nebyl. Zvedl hlavu, udělal dva, tři rychle kroky k půlící čáře a poslal nádhernou kolmici na rozběhnutého Gondu. Ten utekl obraně a míří k brance domácích. Tutovka jako víno, ale domácí golman se nenechal rozpohybovat a lehce chytá do náručí. O chvíli později přesná ukázka, proč je Baška na chvostě tabulky a má plno obdržených branek. Zbrklé rozehrání stopérů, následovala nepřesnost a špatný odhad na míč. Toho všeho ve čtrnácté minutě využívá domácí útočník, jenž zapresuje do naší obrany u autové čáry. Přebírá míč, prostrčí si kulatý nesmysl, mezi třemi obránci do šestnáctky, rozhlédne se a dává pod sebe do nebezpečného prostoru. Čtvrtý bašťanský obránce sice nabíhajícího forwarda kontroluje, ale i tak střílí na naší branku. Bůžek prudkou střelu vyráží jen před sebe a dorážka do skoro prázdné branky je na světě. 1:0. Pár minut na to Baška zahrává rohový kop, jenž obránci hlavičkují jen k Tománkovi na šestnáctce. Nepříliš razantní střela, ale umístěná k tyči nechává zapotit i domácího golmana. Ten s pomocí tyče vyráží před sebe k volnému Brabcovi, jenž nemá problém zakončit do odkryté svatyně. Radost z gólu trvala jen chvíli,neboť praporek pomezního signalizuje správně odmávaný ofsajd. Baška si tak na svůj první gól, po třech zápasech bez vstřelené branky, musela počkat. 24. minuta přináší opět krásnou souhru hostí. Procházka se svými zkušenostmi nerozehrává rychle a čeká na náběh útočníků. Brabec naznačil pohyb po čáře a Procházka posílá přesnou kolmici za obranu. V souboji o míč přetlačuje Brabec domácího a utíká z boku na golmana. Jenže i tento brejk je zakončen jen do ruky brankáře. O dvě minuty později, s chutí hrající Procházka, ze středu hřiště nachází opět nádhernou kolmicí rychlonohého Slobodu, jenž sám utíká na domácí branku. Tentokrát ale Sloboda nezazmatkoval a mířenou střelou k tyči vyrovnává na 1:1. Je třeba zdůraznit že oba týmy na těžkém terénu předváděly rychlý fotbal nahoru a dolů,což se muselo fanouškům líbit. Však proto se na fotbal chodí. Ve 32.minutě se připomínají i domácí, jenž málem využili rohového kopu, který dělá letos Bašce pořádné problémy. Kopnutý roh na zadní stranu malého čtverce nachází trestuhodně volného hlavičkáře. Ten otisk ve spojnici je tam určitě doteď. Opět nepokryty hráč nabíhající zezadu a mohlo být zle. V poslední minutě utíká naší obraně jeden z útočníků. Rychlonohý Gonda ho po chvíli dohání a zabraňuje střele, sice pomocí vytlačení ze střeleckého úhlu a lehkého faulu, ale ještě to stihl před pokutovým územím. A tak domácí kopali v závěru poločasu nepříjemnou standartku. Bašťanská zeď ale zůstala stát a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu.

Další problém v bašťanské hře během podzimu. Vstupy do druhého poločasu. Jenže tentokrát hráči nezaspali ba právě naopak. Hned od úvodního hvizdu druhé půle se zakousli do domácích. Po pár minutách si Procházka nezvykle nabíhá za obranu směrem rohovému praporku. Přebírá kolmici, otáčí se a nahrává před malý čtverec. Jenže Tománek ve vyložené šanci trefuje jen brankáře. Tlak hostí se zvyšuje a kapitán Michálek předvedl to, co domácí hráč u prvního gólu. Udělal si ve stejném místě ze tří obránců stojící kuželky, vběhl do pokutového území, ale zakončení zamířilo kousek od pravé tyčky domácích. V 58 minutě se aktivní Baška ujímá vedení. Obránce si pomáhá malou domů. Těžký terén a zaváhání brankáře využívá důrazný Sloboda, jenž zablokuje odkop a ten se pomalu kutálí do branky. Pro jistotu se Sloboda otáčí a doráží pomalý míč do prázdné branky. Baška vedla 2:1 a čekalo se co to s ní provede. Bohužel po pár minutách odchází výborně hrající Procházka a to se projevilo na herním stylu. Udržení míče začíná být problém, vždyť se hrálo 60minut ve vysokém tempu. Strach o výsledek začal kupit jednu nepřesnost za druhou. Po jednom přímém kopu Chlebovic, hostující obrana odráží míč mimo pokutové území. Tam si ho převzal Brabec a předvedl sprint skoro přes celé hřiště. To mohla být záchrana a uklidnění pro Bašku, jenže jak již tento zápas několikrát, po takovém běhu došly síly a zakončení z šestnáctky bylo jen do zámezí. Chvíli na to opět domácí zatlačí. Centrovaný míč z boku hřiště nachází na penaltě dva volné domácí útočníky. Řešení nastavení placírky bylo pro domácí klíčové. Vyrovnáno 2:2. Od toho gólu na hřišti vládlo jen jedno družstvo a to družstvo Chlebovic. Vyčerpaní bašťané nemají silu odkopávat balóny a ještě trestuhodně ztrácejí míče nepodařenými přihrávkami. Taková jedna uprostřed již skoro hrací plochy nás málem uzemnila. Obránci domnívajíc se, že vyvezený balon opustí bašťanskou polovinu kloudnou kolmicí, se nestihli postavit ke svým hráčům. V tu chvíli přichází ztráta a rychlý brejk domácích. To běžela 86 minuta a tři chlebovičtí utíkají na osamoceného Bůžka. Levý útočník vede míč až do pokutového území, kde má možnost nahrát dvěma svým spoluhráčům, jenže mladý Bůžek mu zmenšuje střelecký úhel a skokem vystihuje pozdní přihrávku. Co přichází o půl minuty později, opět špatná rozehrávka před šestnáctkou. Další útočník běží na bašťanského brankáře. Rychlým vyběhnutím zmenšuje úhel a jednou rukou vyráží střelu před dalšího útočníka, který čeká na půlkruhu. Obchází hráče a vracející Bůžek opět chytá prudkou střelu. Tentokrát už definitivně. Útočníci Chlebovic asi ještě dneska nebudou spát, co ke konci zahodili, spíše řečeno, co jim bašťanský mladý čaroděj v brance pochytal.

A tak objektivně dělba bodů je spravedlivá. Sic obě mužstva by si zasloužily 3 body za bojovnost a nasazení, které se na tak těžkém terénu muselo všem líbit. Baška dala po dlouhé době dva góly, proto doufejme, že poslední zápas na podzim bude pokračovat v podobném atraktivně laděném duchu.

Chlebovice vs. Baška 2:2 (1:1)

Sestava Baška: Bůžek - Pavliska, Velička, Horňák, Gonda - Sloboda, Tománek, Procházka, Meisner - Brabec, Michálek

Autor branek Bašky: Sloboda 2x