Další domácí komplikace s Hrádkem

Dalo by se říct, že stačilo úvodních 13 minut a bylo po zápase.? Nikoli, i když to nakonec nedopadlo.

V úvodních minutách zápasu by nikoho nenapadlo, o jak divoký zápas, navíc s pěti brankama půjde. Oba týmy hráli opatrně, jakoby hráči vyčkávali s čím na ně vyrukuje soupeř. Zdáni však klamalo krátce. Po třinácti minutých a dvou minelách jsme prohrávali s těžkých soupeřem již o dva góly. Hrádečtí tak mohli hrát pohodový kombinační fotbal a ten se jim dařil. Přihrávky běhaly od hráče ke hráči a my se sotva dostávali do hry. Jediné na co jsme se mohli spolehnout byly rychlé brejky, ale v duchu letošní sezóny i ty nejvyloženější šance opět likvidoval buď skvělý brankář hostů nebo jsme zkrátka kvalitativně v zakončení selhávali. No a když už se hra začala vyrovnávat, tak další nedorozumění v naší obraně nás stála pět minut před koncem poločasu další inkasovaný gól. 3:0 a zdálo se, že je s námi konec a zbytek zápasu se bude více méně jen dohrávat.

Jenže až tak úplně tomu nebylo. Do druhého poločasu jakoby nastoupily úplně jiné týmy. Zatímco bašťanští začali bojovat o každý balón, tak hosté vypadali, že jim tříbrankový náskok stačí ke spokojenosti. Bohužel stačil, ale slabou útěchou nám může být, že se o vítězství hosté strachovali do poslední minuty zápasu. Relativně brzkou jiskřičku naděje vykřesal v 52 minutě Martin Boháč, který si v šestnáctce popostrčil milimetrovou přihrávku Michálka a levačkou nedal brankáři hostujícího týmu šanci. Domácí vycítili šanci a začali tlačit na hostující obranu. Po hodině hry jsme mohli slavit podruhé. To když krásný centr Veličky ze strany dopadl přesně na hlavičku Pavla Tománka a ten zavěsil do hostující branky podruhé. Již jen jednobrankové manko naprosto pobláznilo (v pozitivním slova smyslu) bašťanské fanoušky a hráči s jejich podporou byli najendou jediným týmem na hřišti. Jeden útok střídal druhý a hostující obrana měla plné ruce (nohy) práce. V 75 minutě měl na noze vyrovnání opět Boháč. Z osmi metrů si perfektně zpracoval zpětnou přihrávku, ale střela šla přímo do rukou brankáře Hrádku. Škoda, jít míč po zemi, mohlo být radostněji. Ale nestalo se a tak bylo potřeba bojovat dál. Bohužel pro nás, ale již ke konci zápasu nezbývaly síly na výraznější přehrání hostující obrany. Sice jsme se i nadále tlačili do předu, ale většina míčů končila na již lépe organizované obraně hostů. Obrat jsme nedotáhli. Další ztráta na domácím hřišti nám řádně zkomplikovala boj o záchranu. Z posledních tří zápasů na domácím hřišti jsme vybojovali jen jediný bod v zápase s Palkovicemi, který však je nutno brát vzhledem k průběhu utkání také jako ztrátu.

Baška vs. Hrádek 2:3 (0:3)

Sestava Baška: Škarabela - Pavliska, Velička (62‘ Velička), Procházka (13‘ Vavřík), Snašel - Horňák, Michálek, Tománek, Sloboda, - Křenek, Vavrinec (46‘ Boháč)

Autoři branek: Boháč, Tománek

Trenér: Tomáš Tvrdý