Na úvod tři body z Nošovic

K prvnímu utkání ročníku 2017/2018 jsme zajížděli na hřiště soupeře, na jehož pažitu se nám dlouhodobě výsledkově daří. Navíc, tradice nebyla porušena ani co se týče horkého slunečného počasí. Velké změny však nastaly v hráčských kádrech obou týmů a tak na sebe narazily úplně jiné kádry než tomu bylo před dvěmi měsíci.

Od úvodního hvizdu bylo patrné, že domácí hráčí pomýšlejí na vítězný start. Zejnéma rychlonohý útočník Červený nám v první půlhodině utkání dělal velké problémy a několikrát se šikovně protáhl ke koncovce. Při jednom z ńiků čaroval včasným vyběhnutím Adam Bůžek. Tou asi nejnebezpečnější šancí byla zpětná přihrávka na šestnáctku. Naštěstí dobíhající domácí záložník naší branku z šestnáctky přestřelil. První bašťanské růžky ukázal navrátilec Roman Hradil, který dostal krásný míč od Kuby Křenka. Kolem Romana bylo ale během okamžiku příliš mnoho bránících hráčů na to, aby mohl vystřelit. V 17 minutě jsme se však dočkali. Adam Šponiar se ujal trestného kopu po faulu na Kubu Křenka a stříleným centrem poslal míč na branku. Ten proletěl pokutovým územím plných hráčů až na hlavu dobíhajícího Pepy Michálka. Baška se ujala vedení. Jen o dvě minuty později nám však zatrnulo po nastřelené tyčce domácího hráče. I přes toto varování jsme se dlouho z vedení neradovali. To když jsme po rohovém kopu neuhlídali domácího hráče, který nikým neatakován srovnal. To probíhala 27 minuta utkání. Otřepali jsme se však rychle. Jen o minutu později jsme nevyužili krásný nákop Romana Hradila na Kubu Křenka, k jehož zblokované střele se dostal Marek Šnyta, ale míč nastřelil přimo do rukou domácího brankáře. Konec poločasu mohl přiblížit oba týmy k vítězství, ale ani šance domácích po rychlém brejku, ani hlavička Lukáše Vavříka v síti nezkočila a tak se šlo do kabin za stavu 1:1.

Do druhého poločasu Baška vstoupila aktivněji a po faulu na Romana Hradila se v 50 minutě kopala penalta. K míči se postavil Adam Šponiar. Brankář domácích sice směr vystihl, ale prudkou ránu nevyrazil. O sedm minut později jsme měli možnost zahrávání nepřímého kopu z hranice šestnáctky po odehrané malé domů domácích hráčů. Střelu však nošovická zeď zblokovala. Hra se i přes velké horko zrychlila a možná zbytečně i přiostřila a znervózněla. Uklidnění přinesla 78 minuta, když se obránce Vavřík po vysunutém pressingu dostal s míčem za domácí obranu a mazácky přeloboval vyběhnutého brankáře. Nošovičtí se snažili v závěru o snížení stavu, ale kromě vybojovaných rohů se k vážnějšímu ohrožení bašťanské branky nedostali. Úvodní zápas sezóny jsme v nové sestavě zvládli.

Nošovice vs. Baška 1:3 (1:1)

Sestava Baška: Bůžek - Snašel (88' Faldyna), K. Hradil, Vavřík, Dav. Baran - Michálek, Dudek (46' Sobotík), Šponiar, Šnyta (81' Korbáš), Křenek - Hradil (85' Meisner)

Autoři branek: Josef Michálek, Adam Šponiar (pen), Lukáš Vavřík

Trenér: Jan Šponiar