TJ Sokol Baška

oddíl kopané

Divoký zápas se Staříčem jsme zvládli

Čtvrté domácí utkání v řadě jsme přetavili v zatím nejvýraznější vítězství, i když se proti Staříči rodilo velice obtížně. Kdo by si ještě ve 40 minutě vsadil na takový gólový příděl?

Utkání bylo od svého začátku velice svižné. Oba týmy chtěly hrát a tlačily se do útoků, které ale nebyly ani pro jednu branku nebezpečné. Prvním výraznějším momentem byl přímý kop Radima Číže, který ale mířil nad stařečskou bránu. Ve dvanácté minutě se k výhodě přímého kopu dostali také hosté. Dlouhý nákop našel nikým neatakovaného útočníka hostí, jeho hlavička naštěstí minula naši bránu. Následně jsme se hnali do rychlého protiútoku, k míči se dostal Kuba Křenek, ale míč mu v zajímavé situaci sjel z kopačky. V 25 minutě se skóre již měnilo. Po dalekonosném přímém kopu bylo hostující hráči dříve u dorážky a do prázdné brány již neměli problém vsítit branku. Naštěstí se hosté neradovali dlouho. Hned po pěti minutách výborným tlakem na obranu získal balón Marek Šnyta, který perfektně přistrčil Pepovi Michálkovi a trefenou šibenicí bylo srovnáno. Jenže o dvě minuty později jsme zase prohrávali. Přízemní centr ze strany prolétl naší obranou a ideálně nalezl dobíhajícího hostujícího Trčku, který bez problému vrátil hostům vedení. Ve 38 minutě byl velice blízko vyrovnání domácí útočník Křenek. Dloubákem v situaci sám na brankáře ale gólu nedosáhl. Důležitého vyrovnávacího gólu jsme se však dočkali o minutu později. Adam Šponiar rozehrál další přímý kop, na jehož konci byla dorážku Lukáše Vavříka. A hostující obrana byla rázem velice prostupná. Po jedné z chyb se k míči dostal Šnyta. Obstřelil brankáře Mandu a míč letící do brány pro jistotu doklepl Číž. A to ještě nebylo vše. Minutu před koncem poločasu zvyšuje vedení opět Michálek. Kluci tak během 5 minut otočili nepříznivý stav a do kabin se šlo o dost veseleji.

Jak poločas skončil, tak také začal. Baška se i nadále tlačila do útoků a v 52 minutě se podařilo přidat další branku. Předcházel tomu dlouhý přízemní míč za obranu na Číže. Jeho velice rychlé nohy, které dloubly do míče těsně před brankářem jej protlačily přímo na dobíhajícího Meisnera a ten do prázdné brány střelil pátou bašťanskou branku utkání. No a po hodině hry, poněkolikáté v zápase, doslova rozebrali naši hráči hostující obranu. Duo Šponiar, Šnyta si spolu několikrát vyměnili míč a rázem se druhý jmenovaný najednou objevil sám před prázdnou bránou. 60 minuta. 6:2. No a o dvě minuty později si pro rychlou druhou branku v utkání pelášil výborně hrající Šnyta. Sám si vybojoval míč, z obránců i brankáře udělal statické diváky a opět do prázdné vsítil. Před Šnytovým hattrickem hosty v 68 minutě ubránila tyč. O minutu později přišly výraznější chvíli Radima Číže. Nejprve se dostal za obranu hostí. Jeho střela z prudkého úhlu ale skončila nad bránou. O minutu později po přiklepnutí dostal do situace sám na brankáře. Ale ani tato šance brankou neskončila. V 75 minutě se opět připomněl Šnyta, který dostal pěknou přihrávku od Michálka. Markovo zakončení ale zachraňuje hostující obránce. Baška hrála s chutí. Ale tak nějak přestala myslet na obranu. Deset minut před koncem se opět připomněli hosté. Nepříjemnou střelu hostujícího hráče jsme ale srazili mimo branku. V 85 jsme inkasovali. Nákop před naší branku ideálně našel naprosto volného hostující Vandase a ten snížil. Posledním výrazným momentem utkání byla 87 minuta. Po faulu na Brabce musel po druhé žluté kartě z hřiště odejít hostující brankář Manda. K nařízenému pokutovému kopu se postavil Michálek a zkompletoval hattrick.

Divoké utkání bylo okulahodící především pro domácí fanoušky. Baška utkání s nepříjemným soupeřem a přes nepříznivý vývoj zvládla výborně.

Baška vs. Staříč 8:3 (4:2)

Sestava Baška: Škarabela - Pavliska (76' Gara), Baran Dav., Vavřík, K. Hradil - Šnyta (80' Brabec), Michálek, Šponiar, Číž (84' Korbáš), Dudek (65' Sobotík) - Křenek (46' Meisner)

Branky: 24' Kocich (0:1), 29' Michálek (1:1), 31' Trčka (1:2), 39' Vavřík (2:2), 41' Číž (3:2), 43' Michálek (4:2), 52' Meisner (5:2), 60' 62' Šnyta (6:2 a 7:2), 85' Vandas (7:3), 87' Michálek (8:3)

Trenér: Jan Šponiar