V Palkovicích se nedařilo

K teprve druhému venkovnímu utkání sezóny jsme zajížděli do sousedních Palkovic. V soutěži snad není jiného soupeře, se kterým bychom tak dlouho nevyhráli.

Snad posilněni vysokým vítězstvím nad Staříčem jsme do utkání vstoupili vlažně a to se do utkání projevilo hned ve druhé minutě. Po laxní rozehrávce jsme se dostali pod tlak domácích, první zblokovanou střelu jsme odrazili přímo proti kopačce domácího Kocúra a bylo zle. Výstavní rána do šibenice znamenala úvodní branku zápasu. Domácí i nadále pokračovali v aktivním pojetí hry, za to nám se nedařilo vůbec nic. Přihrávky na promáčeném terénu, pokud se vyvedly, tak hráče dostávaly do těžkých situací, se kterými si zkušená obrana domácích bez problémů poradila. Také v 11 minutě se k Romanovi Hradilovi dostal jeden zdánlivě ztraceně nakopnutý míč. Roman jej však udržel a při pokusu odskočit svému obránci mu domácí bek podsekl nohy. K nařízené penaltě se postavil Adam Šponiar a umístěnou střelou k tyči srovnal stav utkání. Domácí to však nepoložilo. Po jedné ze zbytečných ztrát jsme čelili rychlému protiútoku po lajně. Pavel Škarabela v naší brance přízemní střelu vyrazil pouze k dobíhajícímu palkovickému hráči a jen tyč nás uchránila před dalším inkasovaným gólem. Jako bychom se nepoučili. Dlouhý aut za naší obranu znamenal osamoceného domácího hráče u naší brankové čáry. Nebezpečný nákop před bránu hledal domácího útočníka, ten však k němu nestihl doklouznout. Naše rychlonohá převaha v útoku se poprvé projevila až mladým Šnytou, který se s míčem odpoutal od bránícího hráče a dalekonosnou pumelicí mířil jen těsně nad. Z naší strany zbytečně nervózní první poločas tak skončil smírně.

Druhý poločas začal podobně jako byl průběh prvního. Nepřesnosti na obou stranách, odskakující míče, boj o každý balón. Bohužel stejně jako v prvním poločase, i v tom druhém dostáváme rychlou branku Vrtným a opět bylo co dohánět, což konečně to Bašku nakoplo. Škoda, že tím spouštěčem byla až inkasovaná branka. Podařilo se nám domácí zatlačit před jejich bránu, aby následovala vybíjená jen v nožním podání. Během chvíle jsme "vybili" snad všechny bránící hráče, ale míč se k brance nedostal. A tak jsme museli čelit hrozbě před naší bránou. Po přímém kopu domácích kolem naší tyče prosvištěla hlavička palkovického útočníka. V polovině poločasu přišla pěkná přihrávka za obranu od Šponiara. Šnyta pelášil sám na brankáře, nebezpečně vystřelil a všichni zúčastnění uviděli zákrok hodný nejlepších golmanů světa a míč vyrazil na roh. Ten nám však příliš dobře nevyšel. Postupem času jsme začali, snažíc se útočit do plných, více otevírat obranu. To se nemuselo vyplatit v 75 minutě, kdy Kuba Tvrdý vykopával těsně před brankovou čárou míč mířící do naší svatyně. Domácí brankář Smolík o chvíli později vytáhl další bravůrní zákrok, když vyrazil parádní ránu Karla Hradila. S ubývajícím časem se na našich kopačkách čím dál více kupila nervozita, což domácí využili k nabrání sil a nebezpečným výpadům do naší obrany. Nepříjemné šance a rohy završila 86 minuta, kdy po nedorozumění v naší obraně skončil dlouhý míč na hlavě Lukáše Vavříka. Ten pod tlakem domácího útočníka nešťastně přeloboval vyběhnuvšího Škarabelu a bylo rozhodnuto.

Palkovice vs. Baška 3:1 (1:1)

Sestava Baška: Škarabela - Pavliska (35' Tvrdý), Baran Dav. (85' Snašel), Vavřík, K. Hradil - Šnyta, Michálek, Šponiar, Číž, Dudek - Hradil R. (83' Meisner)

Branky: 2' Kocúr (1:0), 11' Šponiar (1:1 pen), 50' Vrtný (2:1), 86' Vavřík (3:1 vlastní)

Trenér: Jan Šponiar