V Hrádku jsme prohráli

Zraněními zdecimovaná sestava Bašky v neděli odjela do Hrádku, kde bašťanům začal anglický týden. Slunečné a suché počasí přivedlo hráče na nerovný a lehce spálený trávník. Přesto soupeř byl tabulkově zhruba na stejné úrovni a tak se čekal vyrovnaný souboj.

Prvních pár minut hýřili hosté aktivitou a domácí měli problém udržet míč na kopačkách. V 10 minutě přišla obrovská šance Bašky. Karel Hradil zahrával přímý kop z 25m. Jeho pověstná rána nedala brankáři šanci. Míč však trefil tyč a odrazil se mírně do boku. Dobíhající navrátilec Vavrinec mířil do branky, ale domácí golman skvělým zákrokem zachránil Hrádek od pohromy. O deset minut později rovněž domácí vstřelili gól. Bohužel pro ně dorážející hráč byl v ofsajdovém postavení a tak branka neplatila. To už domácí lehce přebrali iniciativu. Ve 25. minutě bašťanům zatrnulo. Střela z poza 16-tky poskakovala celým územím a mířila k tyči. Na nerovném povrchu pokaždé poskočila někde jinde. Nakonec doskotačila až na tyčku. V 35. minutě Baška dála gól. Bohužel do vlastní sítě. Zpáteční nahrávka na Hradila byla osudná. Hradil chtěl náběhem z boku a míč odkopnout. Na hranici pokutového území dal do nákopu plnou sílu, jenže míč v poslední chvíli poskočil a trefil míč bokem nártu. Točený oblouk, který tím vznikl, zapadl přesně za našeho brankáře Blažka. 1:0. To bašťany solidně zmrazilo, i když na teploměru bylo asi 30 stupňů. Chvíli před první půlkou se domácí dostali do další obrovské šance. Po narážečkách ve středním území se ocitli za naši obranu a útočník pelášil, trošku z boku, na Blažka sám. Zmenšením střeleckého úhlu a položením se do střely vytěsňil pokus domácího hráče na roh.

Do druhé půle vstupovali hráči Bašky s tím, že zápas ještě není ztracen. Na začátku opět přebírají iniciativu a snažili se tlačit na domácí obranu. V 55. minutě se podařila akce jak z fotbalové školy. Karel Hradil vykopává bekuli. Za půlkou nachází bratra Romana. Ten hlavou posouvá za obranu. Rychlonohý Vavrinec utekl všem a mířil proti brance. Vyběhnutý brankář však nemá takové štěstí a střela kolem něho prolétěla. Srovnáno 1:1. Inkasovaná branka tentokrát domácí pokropila studenou vodou a delší úsek se odehrával mezi velkými vápny. Domácí to po čase zřejmě přestalo bavit. Hráč Hrádku si v 70. minutě obešel tři naše obránce. Z 20-ti metrů napřáhl levou a přízemní střelou přesně trefil prostor mezi Blažkovými prsty a tyčkou. 2:1 a bašťané začali trochu riskovat. V 80. minutě se jim to málem nevyplatilo. Po ztrátě balónu šli na našeho stopéra 3 místní vlci. ten úplně vlevo navedl míč před pokutové území a nahrál úplně doprava. Blažkovo výborné vyběhnutí a skluz zabrail trefě do černého. Před koncem mohlo být pro bašťany veseleji. Vysunutý Karel Hradil dostal nahrávku na roh 16-tky. Pár vteřin čeká na nabíhající hráče. Vybere si obloučkem bratra Romana. Ten hlavou trefuje k tyči, ale domácí strážce svatyně stál na dobré straně a chytal. V 90. minutě opět zaútočil Hrádek. Oblouček do vápna. Útočník hlavičkoval nad sebe. Míč však opět padal k němu. Rozhozená obrana pozdě zareagovala a místní šutér už neměl problém prostřelit našeho brankáře. 3:1 Anglický týden začal tedy porážkou. Přesto bych chtěl poděkovat hlavně hráčům (Eda Stanczak, Martin Vavrinec, Roman Hradil), kteří již dlouhou dobu nehráli, že přišli pomoci v nepříjemné situaci. Hned v úterý nás čeká Bukovec. Snad se podaří některým hráčům odpočinout a po čtyrech prohrách konečně zabodovat. I když předposlední Bukovec nebude vůbec lehký oříšek.

Hrádek vs. Baška 3:1 (1:0)

Sestava Baška: Blažek - Vavřík, Baran D., Stanczak (46' Hradil R), Hradil K - Michálek, Sloboda, Brabec, Meisner (67' Bodorík), Šponiar - Hradil, Vavrinec

Autor branky: Martin Vavrinec

Trenér: Jan Šponiar