TJ Sokol Baška

oddíl kopané

Lídr soutěže nám nadělil

Sobotní utkání bylo pro bašťany velkou výzvou. Venkovní zápas u lídra soutěže. Nic lehkého, zvlášť, když se Bašce teď zrovna nedaří. Už při jízdě do Oldřichovic se nad hřištěm na obloze snášela černá mračna. Jak příznačné pro následující minuty.

První standardní situace na polovině Bašky ve 4 minutě. Rohový kop na nepokrytého hráče. Umístěnou hlavou orazítkuje tyč. Míč odskakuje po brankové lajně. Jeden z obránců chtěl balón odkopnout, ale střela mířila do vlastní sítě 1:0. Druhá standardní situace v 10.minutě. Tentokrát přímý kop skoro z poloviny hřiště. Na přesný centr za obranu si nabíhá útočník. Poloskluzem dává pod sebe na velký čtverec. Zbíhající hráč placírkou umísťuje k tyči 2:0. O deset minut později Baška poprvé zahrozila. Výkop Škarabely propadl doposud ne moc zkoušenou obranou. Rychlonohý Podžorný vběhne do souboje, posouvá si hlavou a utíká na brankáře sám. Střelu levou nohou zneškodní domácí golman výborným zákrokem. O dvě minuty Baška kope přímý kop ze slibné vzdálenosti. Jenže přímák se moc nepovedl a proti hostům se valí brejk tři na dva. Řešení je ukázkové a domácí vedou 3:0 28 minuta a další neuhlídaný rohový kop. První střela je ještě zblokovaná, ale dorážka už je gólová 4:0. V 33 minutě přichází druhá hezká akce bašťanů. David Baran se rozhodl, že to zkusí odvážně do protiútoku. Obchází několik domácích a prostrčuje na Meisnera do vápna. Ten sice zblízka brankáře neprostřelí, ale odražený míč se dostal K Adamu Šponiarovi na 16-tku. Razantní střelou propaluje vše v cestě. Jiskřička naděje 4:1 .O dvě minuty později další šance Podžorného proti domácímu golmanovi. Opět vychytaný, ale akce pokračovala dál. nakonec se míč dostal k Vavříkovi a ten bodlem střílí. Obránce jeho ránu zvedá a kulatý nesmysl zapadl do domácí sítě. Druhý plamínek naděje, 4:2. Minutu před koncem první půle domácí započali akci, která smrděla ofsajdem. Pomezní sudí, po nahrávce za obranu, zvedá praporek, následně ho dává dolů. Dva hráči běží na Škarabelu. To se opravdu těžko chytá. 5:2

Druhá půle zastihuje bašťany v rozpoložení z posledního verdiktu první půle. A tak se i nadále nesoustředí na nacvičené pasy za obranu. jeden takový přistane místnímu borci na hlavu. Zkušeně vrací do nebezpečného prostoru na svého kolegu. Placírka jako z učebnice a je to 6:2. V 64. minutě si vybíráme další chybu. Ale obrovskou. Náš obránce chce ve složité situaci dát malou domů. Tu mu však vystihne domácí hráč a běží na Škarabelu sám. Hokejový blafák se mu vyvedl a síť rozvlnil posedmé. 7:2. 74 minuta přinesla zajímavou situaci. Náhradní brankář Platoš jde do hry. Baška rozehrává přímý kop. Krásný centr se snesl za obranu a úplně osamocený Platoš, který byl na hřišti 15 vteřin, hlavou z malého čtverce vyděsí jeho kolegu z branže. Bohužel, ten odhadl směr a výborným zákrokem chytá. Posledních pět minut před koncem si hosté ještě nechtěně nastřelili spojnici a o chvíli později kdy se hra vrací opět do bašťanské 16-tky, je skluzem zastaven místní střelec. Penalta ukončuje zápas za stavu 8:2. Osobní chyby, zkušenost domácích a proměňování šancí přivedlo tento divoký výsledek. Taková hořká pilulka se těžko polyká, ale je třeba přiznat, že oldřichovičtí si tu první příčku zaslouží.

Oldřichovice vs. Baška 8:2 (5:2)