Festival zahozených šancí

Baška se chtěla poučit z předchozích zápasů. Tzn. nevrhnout se v úvodu bezhlavě do útočení, ale tentokrát vyčkat, co předvede soupeř. První desetiminutovka tedy byla z pohledu diváka tak trošku nudná. Toto tempo asi uspalo kapitána Bašky Barana. Při pokusu o malou domů nekopl do míče dostatečně razantně a vlastně naservíroval kulatý nesmysl hostujícímu útočníkovi přímo do běhu. Ten si s nabídnutou šancí poradil zkušeně a vyběhnutému Blažkovi nasadil ukázkový blafák. Do prázdné už to pak byla jen lahůdka 0:1. V 13. minutě se hostům podařil rychlý vpád za naší obranu. Rychlonohý útočník utekl všem obráncům, ale vstříc proti vyběhnutému Blažkovi tentokrát selhal. Blažek záměr vystihl, skočil pod nohy a ukryl balón do své náruče. Úvodní gól a i tato šance dala naklonila lehce misku vah na stranu kozlovických. Ale bezy se hra začala vyrovnávat. Ve 26. minutě přišla obrovská šance Bašky. Krásný pas za obranu si našel Sloboda. Mírně ze tsrany utíká na brankáře sám. Ten mu zmenšil střelecký úhel. Sloboda míč špatně trefil, ale vlastně oklamal všechny. Pomalá střela tak tak se dokoulela před malé vápno. Z druhé strany spolu svedli sprintérský souboj Křenek a jeden z obránců. Oba pak skočili do skluzu a čekalo se kdo trefí míč první. Bohužel o pověstný chlup byl obránce hostí před Křenkem a míč srazil na roh. O chvíli později Kozlovice zazlobily z autového vhazování. Prudký aut u rohového praporku si útočník pouští mezi nohama a křižnou nahrávkou nachází na druhé straně branky naběhnutého kolegu. Ten střílí z prvé, ale do střely dal příliš razance a trefuje břevno. Ve 35. minutě se začervenilo u hostí. To změnilo úplně ráz hry. Kozlovice se zatáhly a jen sporadicky zkoušeli něco vymyslet. Jeden hezký moment přišel v 39. minutě. Z cca 35 metrů se opřel do míče hostující hráč a prudká rána mířící do pravého horního rohu jen těsně minula konstrukci Blažkovy branky.

Druhá půle začala trochu ospale. Až v 58. minutě začíná něco, co některé slabší povahy nenechalo přes noc spát a o těch 30. minutách přemýšlejí doteď. Ideální centr do 16-tky nachází ve výskoku Vavrince. Prudká hlavička končí na tyči. V 66. minutě tentokrát centruje Vavrinec. Nachází novou posilu Bašky Quitta. Opět hlavička o zem k tyči,ale brankář výborně lapil. V 70. minutě konečně srovnáno. Třetí centr tentokrát z levé strany, o který se postaral Číž, nachází ve výskoku Quitta a hlavička už byla mířená přesně 1:1. Baška se vrhla do útočení ještě s větší razancí. S přibývajícími minutami už se vlastně hrálo jen na jednu branku. Ale Kozlovice mají ve svém středu chytré hráče. Ti si čekali na vhodnou chvíli a v 79. minutě vyslali za naši obranu pas jenž rychlík v jejich řadách přilepil na kopačky a utíká na Blažka sám. Blažek výborné vyběhl, roztáhl se co to šlo a střelu k tyči lehounce líznul vedle tyče. Následný roh se bašťanské obraně vůbec nepovedl. Roh zapadl mezi malý čtverec a penaltu. Několik pokusů o odkop se vůbec nepovedlo a míč poskakoval z místa na místo. Hostující hráč se však nakonec nějak dostal k poskakujícímu míči a lehkým obloučkem zasadil, v 80. minutě, Bašce těžkou ránu. 1:2 Domácí hráči se však snažili ještě něco vymyslet. Zamknuli Kozlovice před jejich vlastní pokutové území a během 10.-12. minut nastříleli tolik centrů (zleva, zprava, zprostředku ) , že někteří hráči snad byli více ve vzduchu než na zemi. Hlavičky, střely, všechno zblokované. Vavrincova hlavička z 82.minuty , po dalším krásném centru Číže, skončila na tyči a ještě přistála opařenému brankáři do ruky. A přicházely další centry a šance. Osamocený Novák před golmanem nedosáhl o milimetry na padající centr. Vavřík, Hradil, Číž sypali jeden centr za druhým, ale nikomu z našich útočících hráčů se již nepodařilo míč trefit do sítě a sebrat aspoň bod. Po závěrečném hvizdu propukla na kozlovické straně eufórie a na bašťanské totální smutek.

Bohužel ze čtyř zápasů máme na kontě jen čtyři branky a desítky promarněných tutovek. Opět dvě fatální hrubky a soupeř nás okamžitě trestá. To vše brzdí náš příděl bodů do tabulky. Budu doufat, že snad se to štěstí protrhne příští týden v Bukovci.

Baška vs. Kozlovice 1:2 (0:1)

Sestava Baška: Blažek - Baran D. (83' Richter), Vavřík, Hradil K., Boháč M. (52' Novák) - Křenek (78' Meisner), Třeštík, Šponiar A., Sloboda (58' Číž) - Vavrinec, Quitt

Autoři branek: 11' Slanina (0:1), 70' Quitt (1:1), 80' Navrátil (1:2)

Trenér: Jan Šponiar