Zbytečná penalta a ztráta bodů

Po domácí výhře nad kvalitním soupeřem, chtěli Bašťané zkusit vybojovat další body i ve slezském Hrádku. Jenže soupeř byl dobře připraven a zkušeně využíval znalostí svého hřiště. Hlavně dlouhé auty nedaleko od 16-tky a rohy. To byly obrovské zbraně domácích.

Začátek probíhal pozvolna, nikdo nechtěl udělat chybu a tak hra se jen lehce přehoupávala přes půlící čáru. Ve 12. minutě právě aut domácích nadělal velkou neplechu v naší obraně. Dlouhý hod do malého čtverce nedokázal nikdo odhlavičkovat. Míč propadl a skákal od hráče ke hráči. Až domácí fotbalista uťal tuto poskakovanou hlavičkou. Pro jeho tým, bohužel do tyče a mimo hřiště. V 19. minutě se konečně ukázali i Bašťané. A to krásnou dalekonosnou střelou z přímého kopu. Autorem byl Karel Hradil. Domácí brankář v polovině možná musel chladit ruce. Střela krásná leč jen doprostřed brány. O chvíli později si Hradil vyzkoušel centr do 16-tky. Domácí obránce ne moc razantní hlavičkou jen posunul před pokutové vápno. Tam se objevil Fišer a hezkým volejem o metr minul pravou tyč Hrádku. V 30. minutě jsem si připomněl zápas s Pískem. Ztracený míč uprostřed a brejk 3 na 1. Naštěstí s jiným výsledkem. Domácí utíkali prakticky ve třech proti Blažkovi. Nahrávka z boku do středu byla ještě kvalitní, ale zakončení nebylo až tak razantní a Blažek stačil vymrštěnou rukou dostat míč za brankovou čáru mimo tři tyče. O pět minut později Blažek vytasil další krásný zákrok. Po rohu domácích se odražený míč dostal na 16-tku k volnému hráči. Ten zamířil k tyči a hostující brankář jen tak tak vytěsnil střelu mimo. 4 minuty před koncem už však udeřilo. Dlouhý nákop do kraje hřiště podběhl Fišer. Útočník prakticky bez souboje uloupil balon párkrát si ho posunul do rohu velkého vápna. Prudkou přihrávkou dává pod sebe a nachystaný středopolař krásně trefuje z jedné do protipohybu brankáře. 1:0.

Druhý poločas začal opět opatrně, ale s menší změnou. Baška najednou více držela míč na svých kopačkách a začala znervózňovat domácí. V 55.minutě přichází pas za domácí obranu. Rychlonohý Sloboda z boku utekl všem a míří na domácí svatyni. Střelecký pokus byl však nepřesný a přeletěl vrchní tyč. 60.minuta rozzářila hostující fanoušky i hráče. Jan Šponiar vymyslel dloubáček za obranu domácích. Kulatý nesmysl přistál přesně na noze nabíhajícího Quitta a ten volejem taky přeloboval mírně vyběhnutého brankáře. 1:1. 67. minuta přinesla Bašce dvě radosti. Po špatně zahraném ofsajd systému se k míči dostal Sloboda a utíká znova na brankáře sám. Žádná střela, jen blafák do levé strany a skórování levou nohou do prázdné. Baška vede 2:1 a Sloboda se konečně prosadil.(v zápise je sice uveden Vavřík, ale nemělo to tak být. Víkend byl hodně náročný a já si této nesrovnalosti nevšiml. Tímto se Lukášovi omlouvám. Nic se však nemění na tom,že střelcem byl on :-) ). Radost Bašky však nevydržela dlouho. Po klasickém souboji, tělo na tělo, na kraji 16-tky, domácí hráč upadl a rozhodčí ukázal na pokutový kop. Dokonce i domácí hráči odcházeli ke své polovině v domnění, že je odkop od branky. A tak Hrádek dostal možnost ke srovnání a využil ji. V 72. minutě 2:2. Poté se opět začalo hrát opatrně aby nikdo neudělal chybu. No ale na chyby se hraje a bašťanský kapitán jednu provedl. Po ostrém zákroku asi 20m od branky vidí druhou žlutou kartu a musí opustit hřiště. Pár minut do konce Baška dohrává v deseti bez jednoho zadáka. Domácí toho chtěli určitě využít a trošku jim to zvedlo fyzických i psychických sil, ale do konce zápasu chybělo cca 8 minut a naštěstí pro Bašku nic nevymysleli. A tak dělba bodů je asi spravedlivá. První půli byli lepší hráči Hrádku, druhou více ovládli bašťané.

Nyní se přesouváme na domácí hřiště a čeká nás velmi silný soupeř. Doufám, že bude hezké počasí, přijde hodně lidí a uvidí kvalitní hru od obou týmů.

Hrádek vs Baška 2:2 (1:0)

Sestava Baška: Blažek - Baran D. (čk. 83'), Vavřík, Hradil K., Fišer (65' Meisner) - Třeštík, Šponiar A. (17' Křenek), Šponiar J., Lys - Sloboda (84' Pokluda), Quitt

Autoři branek: 40' Szturc (1:0), 61' Quitt (1:1), 67' Sloboda (1:2), 72' Turoň (P 2:2)

Trenér: Jan Šponiar