Z Nebor bez bodů

Krásné nedělní odpoledne. Co více si přát, než si po obědě jít zahrát fotbal. Sestava Bašky byla nabitá a tak nějak jsme čekali, že z Nebor nějaký ten bodík přivezeme.

To, že nám domácí nedají nic zadarmo jsme pocítili od úvodu utkání. Neborští hráli od začátku s větší chutí, což se projevilo záhy prvním varováním, které přilétlo ze třicetimetrové dálky a otřelo se o břevno naší branky. V páté minutě musel Roman Platoš v naší brance poprvé zasáhnout. Po ruce Davida Barana domácí kopali přímý kop z 20 metrů a trefili se přízemní střelou k tyči, kde se na míč Platoš dokázal natáhnout. O pět minut později nám opět zatrnulo. Od pomezní čáry přilétl do malého čtverce nepříjemný přízemní centr na který domácí ale naštěstí nedosáhli. První čtvrthodina tak byla pevně v rukou domácích a my měli problém nejen udržet balón, natož něco kloudného vymyslet. A domácí toho dokázali využít. Po přímém kopu ze 30 metrů jsme inkasovali. Balón, který domácí Faruga vypustil se ve zdi otřel o záda bránících hráčů a Platoš nestihl zareagovat. Střela zapadla po odrazu k tyči. Inkasovaná branka nás probudila. Na první pozitivní bašťanskou vlaštovku jsme čekali do 23 minuty. Honza Šponiar nasměřoval míč mezi domácí obránce Quittovi, který jej výborně převzal a osamocen pelášil na domácí branku. Tomáš se rozhodl své sólo zakončit ránou, která ale minula branku. O chvíli později jsme byli svědky další geniální prostrkávačky Honzy Šponiara na rozběhnutého Dana Fišera. Ten si se svou šancí poradil o poznání lépe a šajtlí srovnal skóre. Kuba Křenek má míč rád :-). Ve 36 minutě si míč vzal na polovině a rozhodl se, že jej doveze až do branky. Nevadí, že před ním bylo několik bránících hráčů. Klička střídala kličku a když už byl před brankou, tak plácnul do míče. Bohužel nepříliš prudkou střelu stihl doběhnout domácí obránce a odkopnout do bezpečí. Nicméně i nadále se obrana domácích otevírala bašťanským průnikům. K naší smůle jsme toho ale nedokázali využít a tak poločas skončil plichtou 1:1.

Druhý poločas utkání i přes změny v naší sestavě pokračoval v duchu konce prvního. V 50 minutě Lys protáhl dlouhý nákop Karla Hradila na nabíhajícího Fišera, který ale prudkou hlavičkou trefil náruč domácího brankáře. Tímto varováním se domácí opět probudili k aktivitě. V 52 minutě jsme čelili sérii rohů, z nichž ten nejnebezpečnější směřoval přímo z rohového puntíku do naší branky. Platoš ale stihl vyrazit na další roh. Stupňující tlak se nám stal osudným v minutě 57. U pomezní čáry jsme nedokázali včas vystoupit na protihráče, což mělo za následek nákop do našeho pokutového území. Na míč vyběhnuvší Platoš ale nepočítal s tečí domácího Šinála, který míč přizvedl a našeho golmana přeloboval. Míč zapadl do branky a my zase měli před sebou dotahování manka. Domácí ale pokračovali v aktivní hře a pro nás bylo stále těžší se dostat k něčemu kloudnému. Nedařilo se nám, i přes bojovný výkon Quitta a Slobody ve předu udržet míč a tak nám obrovskou šanci k možnému vyrovnání darovali Neborští. Obránce přihrál svému brankáři a ten vzal míč do rukou. Následoval trest v podobě nepřímého kopu z 8 metrů. Všichni domácí hráči stáli na brankové čáře a prakticky jen mohli čekat, co vymyslíme. My se rozhodli pro přihrávku zpět a střelu, která trefila bránící hráče a tak jsme tuto šanci na srovnání stavu doslova zazdili. Veseleji mohlo být v 73 minutě. Tomáš Quitt po vyhraném souboji podruhé v zápase pelášil sám na golmana. Ten mu vyběhnutím zmenšil úhel a tak celkem logicky se jej snažil přelobovat. Bohužel dal do střely hodně síly a míč přelétl nejen brankáře, ale i branku. Jak jsme si nedokázali se slibnými příležitostmi poradit my, tak domácím stačilo prásknout do míče a v 76 minutě bylo rozhodnuto. Přímý kop z 30 metrů skočil před Platošem, kterému se ho nepodařilo zkrotit. Míč se od našeho brankáře odrazil přímo na kopačky domácího Mendroka, který neměl žádný problém míč uklidit do brány. 15 minut do konce utkání a zdálo se být rozhodnuto. Přesto jsme se s tím nechtěli smířit a snažili se alespoň o zdramatizování. V 81 minutě jsem byli blízko po rohovém kopu a překrásné hlavičce. O branku nás připravil neméně hezký zákrok domácího brankáře. Když se 2 minuty před koncem utkání neujal ani přímý kop Adama Šponiara, který trefil spojnici neborské brány, museli jsme zkousnout porážku.

Nebory vs. Baška 3:1 (1:1)

Sestava Baška: Platoš - Baran D. , Vavřík, Pokluda (46‘ Hradil K.), Novák - Fišer (82‘ Baran M.), Šponiar A., Šponiar J., Třeštík (46‘ Lys) - Křenek (65‘ Sloboda), Quitt (82‘ Boháč M.)

Autoři branek: 15‘ Faruga (1:0), 29‘ Fišer (1:1), 57‘ Šinál (2:1), 78‘ Mendrok (3:1)

Trenér: Jan Šponiar