TJ Sokol Baška

oddíl kopané

Dlouhá přesilovka skončila smírně

V sobotním domácím zápase nás opět čekal soused z tabulky a opět soupeř ze slezského pohraničí. Tudíž se hrálo o pomyslných 6 bodů. Bašťané chtěli určitě herně navázat na druhý poločas v Lískovci a taky udržet jarní domácí neporazitelnost.

Od úvodního hvizdu se toho moc nestalo, hra byla celkem opatrná. První větší šanci si připisují domácí. Kdy přímý kop od střídaček zapadal za obranu. Na zadní tyči se zjevil Fišer a ranou přestřeluje branku Nebor. A znova se hrál spíše opatrnější fotbal, kde nikdo nechtěl udělat chybu. Až v 15 minutě přichází krásná akce Bašky. Křenek uprostřed hřiště si narazí, rychle se rozběhne s míčem, přesnou nahrávkou prostrčí mezi obranou linii na rozběhnutého Quitta. V rychlosti přebírá balon a utíká na brankáře sám. Na hranici 16-tky udělá brankáři blafák doleva a může skórovat do prázdné branky 1:0. Po tomto gólu trochu domácí ožili a přitlačili Nebory na jejich polovinu. Ve dvacáté minutě Křenek důrazně obehrál soupeře. Sudí píská faul. Křenek si neodpustil řečnickou poznámku a dostává žlutou kartu. Po rozehrání a následné mezihře se míč dostává na polovinu Bašky. Rychlonohý Křenek opět důrazně odebírá míč soupeři a sudí opět píská faul a vytahuje druhou žlutou kartu během minuty. A tak od 20. minuty soupeři vzniká luxusní přesilovka. Tím se samozřejmě změnil obraz hry. Najednou hostů bylo plné hřiště. Vydrží domácí obrana sedmdesáti minutový tlak? Ve 23. minutě se připomínají hosté. Svižná kombinace uprostřed hřiště. Míč se dostává k volnému hráči na hranici naší 16-tky. Lehce si posune a prudkou střelou chce trefit roh platošovy branky. Ten bravurním skokem vytěsňuje na roh. Bašťanská obrana odolávala a všechny se rozvíjející akce se jí podařilo zastavit. Tak vypadala hra až do konce první poloviny. Jenže hosté v poslední minutě přece jenom našli skulinku a podařilo se jim vyrovnat na 1:1. Prudkou střelu z 30m musel Platoš likvidovat skokem a vyražením vedle branky, ale do hřiště. Tam vběhnul hostující hráč a další prudkou ranou centruje do malého vápna. Platoš opět vyráží, tentokrát před sebe na malé vápno. Tam vbíhá další hráč Nebor. Špatně trefený míč znovu Platoš vyráží konečky prstů, leč bohužel jen k tyčce a do vlastní sítě. Na brankové čáře se ještě marně natahuje Baran. Škoda, hned potom rozhodčí ukončuje první poločas.

Druhá polovina vypadala stejně jako první od vzniku přesilovky. Hosté drželi více míč na svých kopačkách, naše defenzíva však byla připravena na všechny protiakce. A tak Nebory zkoušely vymyslet něco jiného. V 53. minutě domácím zatrnulo, když soupeř napřáhl z 35 m a projektil jen kousek minul bašťanskou šibenici. V 55.minutě se ozývají i domácí. Šponiar si nachystal přímý kop z boku hřiště. ideální výška a směr na penaltu. Nejvyšší hráč Bašky Klimunda však hlavou těsně minul soupeřovu tyč. V 70. minutě se málem opakovala gólová situace při vyrovnání. Střelec z Nebor opět zkouší ránu z větší vzdálenosti. Opět prudkou střelu Platoš musí vyrazit vedle branky. Tam si doběhl hostující hráč a chytrou vracečkou trefuje prostor na malém čtverci. Naštěstí zadáci Bašky tentokrát zareagovali trošku dříve a hráče, který chtěl z malého čtverce střílet tak tak zablokovali a razantní střela šla nad bašťanskou branku. To jsme si oddechli. Nebory dál držely Bašku v šachu a zkoušely něco vymyslet. V 83. minutě míří do domácího pokutového území centr. To co před tím Klimunda trefil vedle tyče, teď hostující hráč trefuje lépe a prudkou hlavou míří na naší branku. Naštěstí jen do míst kde stál připravený Platoš. To nám opět zatrnulo. Devadesátá minuta se blížila, Baška kouskovala hru střídáním. Člověk by si řekl, že se už nic vážnějšího nestane. Nebory v házenkářském postavení obléhaly Bašku, ale jen po 16-tku. A tak minuty ubíhaly. 91.,92.,93.,94.,95....nepochopitelně se hraje ještě v 95. minutě. Poslední tečku však mohli udělat Bašťané. Při jednom odkopu se do souboje, před 16-tkou Nebor , dostali dva hostí a náš Bílek. Ve výskoku byl razantnější a míč odhlavičkoval před sebe. Okamžitě uviděl na půlkruhu Stracka a míří na něj nahrávka. V tom rozhodčí píská faul Bílka. Strack využil vyběhnutí brankáře a míří střelou do prázdné branky, leč po odpískání faulu. Obvyklý souboj, kterých bylo v utkání neodpískaných spousty, tentokrát zapískal. V 96. minutě už se tedy dohrálo a obě družstva odešly smírně. Baška si i v deseti udržela domácí neporazitelnost. Další mistrovské utkání hrajeme na hřišti Nošovic. Pevně věřím, že obrana bude fungovat a kluci snad už v plném počtu, budou Nošovicím doma zatápět pod kotlem. Snad se k tomu přidá už i hezčí počasí.

Baška vs. Nebory 1:1 (1:1)

Sestava Baška: Platoš - Baran D., Klimunda, Pokluda (46' , Boháč M. - Fišer (83' Strack), Quitt (52' Šponiar A.), Třeštík, Lys - Křenek, Novák (62' Bílek)

Autoři branek: 15' Quitt (1:0), 44' Pieter (1:1)

ČK: 21' Křenek

Trenér: Jan Šponiar