Lekce z produktivity pod Okrouhlou

Předposlední jarní kolo nás zavedlo na hřiště soupeře a to do Staříče. Po dvou výhrách jsme chtěli udržet formu a předvést atraktivní výkon. Od prvních minut to však bylo z naší strany neuspořádané a kostrbaté. Úvodní oťukávačku zakončila domácí rána z 20m, která ale letěla nad naší branku. Předzvěst, jak se dá vyřešit situace přišla v 7. minutě. Baška kope roh, rychle rozehraná akce a brejk domácích. Naštěstí řešení bylo nepřesné a domácí to zakončili jen lehkou střelou po brance. V 15. minutě domácí zahrávali roh. Přetažený kop na zadní a vrácečka hlavou do malého čtverce. Jen vykopnutí z brankové čáry nás dělilo od pohromy. O pět minut později další roh Staříče a tas samá situace. Přetažený centr na zadní, hlavička do brankoviště. Pokluda na brankové čáře, stačil jen chytit míč mezi kolena, ale už za brankovou čarou. Domácí vedou 1:0. Hned po rozehrání se vrhnul do předu Quitt, dostal se až před golmana, ale prudkou střelu zamířil do jeho rukavic. Do konce poločasu krom nuceného střídání za zraněného Pokludu a několika přímých kopů, které moc neohrozily branku, se už moc nestalo. A tak se šlo do kabin za příznivého stavu pro domácí.

Hned po rozehrání druhého poločasu se mohl zapsat jako střelec i Boháč. Překvapivou ránou z 30m jen o pár centimetrů mine šibenici. V 51. minutě předvedli pěknou akci domácí. Centr z kraje hřiště na zadní tyč, osamocený útočník se s ničím nepáral a z voleje vyšle projektil jenž těsně mine vzdálenější tyč naší branky. 57. minuta a opět neuhlídaná standartní situace na zadní tyči. Opět hlavička do malého čtverce a po skrumáži domácí útočník na třikrát dorazil míč do branky 2:0 . O pět minut později Baška má obrovskou šanci. Quitt vběhl neohroženě do 16-tky s míčem, našel lépe postaveného Třeštíka na penaltě. V poslední chvíli kdy by střílel do prázdné, však obránce mu stačil ještě míč odkopnout. A tak šikovně, že okamžitě založil protiakci a z brejku domácí zvýšili na 3:0. 63. minuta a další obrovská šance Bašky. Klimunda vybojuje , posouvá Slobodovi do 16-tky. Sloboda zkušeně zasekl a nachází zpětnou přihrávkou rozběhnutého Quitta. Prázdná branka a míč letí mimo tři tyče. I taková tutovka se dá někdy spálit. A bolelo to o to více, neboť o minutu později bašťanská obrana laksně rozehrála před svou 16-tkou. Útočník jim ukradl míč a nájezd na Blažka vyřešil prudkou střelou k tyči. 4:0 . V 77. minutě další tutovka Bašky. Šponiar lobánkem přehodí obranu, Novák vběhne do 16-tky a ocitá se před brankářem sám. Ten mu rychle zmenšil střelecký úhel a tak Novák míří jen do brankáře. Ještě mohl dorazit, ale krkolomnou střelu přes hlavu netrefil domácí svatyni. 82. minuta a již poněkolikáté velká šance. Lys posunul do kraje Slobodu, ten zasekl v rohu pokutového území, nachází nabíhajícího Šponiara a jeho střela trefuje tyč. Výstižná tečka za celým utkáním. Prostě to tam nechtělo spadnout. Utkání rozhodly dvě totožné, neuhlídané akce a neproduktivita našich hráčů v klíčových momentech. V posledním kole přivítáme na domácím hřišti zachraňující se Metylovice. Bude třeba brát velký důraz na pohlídání si standartních situací a nedarovat takové šance na podnose.

Sestava Baška: Blažek - Novák, Klimunda, Pokluda (36‘ Boháč M.), Vavřík - Lys, A. Šponiar, Třeštík (61‘ Bílek) Fišer - Křenek (61‘ Sloboda), Quitt

Trenér: J. Šponiar