Zbytečné drama v Chlebovicích

První venkovní zápas Bašku zavedl do nedalekých Chlebovic. Jenž je nováčkem v této skupině. Po domácí výhře s né moc přesvědčivým výkonem, chtěli baštané ukázat, že každým zápasem půjde výkon nahoru. A musím říct, že kdyby to po poločase bylo 8:0 z pohledu hostí, nikdo by ani nemrknul.

Z toho je tedy patrné, že svěřenci trenéra Šponiara vlétli na soupeře velmi zostra. Hned v druhé minutě mohlo být veselo pro Bašku. Quitt vyslal krásnou kolmici za obranu, rychlonohý Sloboda utekl všem a již po pár vteřinách si to pelášil sám na brankáře. Brankář dobře vyběhl a střelu vyrazil na roh. Z následného rohu se k míči dostal Lys a z malého čtverce jen těsně minul branku. V osmé minutě přichází další pěkná akce. Horňák vybídl opět Slobodu, leč zahnán trochu do rohu, dokázal ještě vrátit pod sebe na 16-tku. Nabíhající Michálek měl palebné pole zcela prázdné, jenže mu prudká střela nesedla a míří vysoko na branku. Baška držela míč neustále a snažila se pořád vymýšlet nějakou fintu jak zaútočit a hlavně skórovat. To se povedlo ve 22.minutě. Opakovaná akce z druhé minuty. Quitt opět ze středu nabídl českou uličku na rychlonohého Slobodu. Vyběhnutý brankář byl u míče o něco později a Sloboda leč otravován obráncem, jen lehce dlubnul do míče a ten doposkakoval do branky 0:1. Domácí se k vážnější akci dostali až ve 25. minutě. A to po chybě obrany Bašky. Chlebovičtí se dostali na naší půlku z boku. Nákop na 16-tku nikdo nezachytil a tam stál zapomenutý útočník. Naštěstí strašně dlouho zpracovával a pak už musel jen v nouzi kopnout do míče aby zakončil. S tím neměla problém dlouholetá opora, bašťanské svatyně, Petr Michálek. Ve 38. minutě Baška zahrávala roh. Ideální nákop přistál Quittovi ve výskoku na hlavu a jen těsně minul tyč. Ve 41. minutě mohl Sloboda přidat druhý gól, jenže někteří se ještě teď diví, co se dá spálit :-) Opět skvělý roh do nebezpečného prostoru. někdo z bašťanů špatně trefil míč a ten se odrazil k úplně volnému Slobodovi, stojícímu na malém vápně. Sloboda bohužel zbrkle zakončil a ze tří metrů trefil ruce padajícího brankáře. Tak první poločas skončil hubeným náskokem Bašky, sic možností bylo požehnaně. O neodpískaných penaltách ani nepíšu, neboť si nechci kazit večer. Kdo byl, viděl a kroutí hlavou možná ještě dodnes.

Druhá minuta druhé půle opět sporná situace ve vápně. Nahrávka z boku 16-tky byla směřována na Lyse. Ten při zpracování byl žduchnut a míč kolem něj jen prokutálel na hranici velkého vápna. Nabíhající Quitt placírkou trefuje prostředek branky. Brankář už nestačil zareagovat do protipohybu 0:2. V 53. minutě další pěkná kolmice od Quitta za obranu. Nabíhající Michálek Pepa si to směřuje sám na brankáře. Jenže tato činnost nám moc nejde, tak ani on nevyzrál na vyběhnutého brankáře a trefuje jen ruce. V 60. minutě roh Bašky na zadní. Naběhnutý Horňák hlavou trefuje břevno. O dvě minuty později domácí brankář zbrkle rozehrává a trefuje místo kde se ocitá Lys. Ten okamžitě z 30m střílí do odkryté branky. O pár decimetrů míjí pravou tyčku. V tu chvíli hosté nepouštěli domácí prakticky k ničemu. Tolik zahozených šancí se většinou nevyplácí. A i zde toto pravidlo zafungovalo. Baška dala třetí gól. Jenže do vlastní branky. Po faulu na útočícího domácího hráče si Michálek v bašťanské brance nestihl ani nachystat zeď, domácí bleskově rozehráli míč k čáře a vyslali prudký balón před bránu. Míč před golmanem chtěl odkopnout do bezpečí Klimunda. Odkop se mu podařil, do vlastní sítě 1:2. V 78. minutě bylo zase veseleji pro hosty. Drzý to počin Křenka. Na půlce tísněn dvěma protihráči. Šikovně je oběhl, poté si to namířil přes celou půlku k brankáři. Všichni přítomní byli rázem nepřítomní a Křenek individuální akci zakončil, proti vyběhnutému brankáři, chladnokrevně po zemi a k tyči 1:3. Baška si v tu chvíli oddechla. Jenže co čert nechtěl domácí zkusili pár centrů do hostující 16-tky. Boháč M. netrefil z první a za ním naběhnutý útočník v souboji s Klimundou vyhrál a z penalty prostřelil bašťanského golmana 2:3. Pár minut do konce se trochu protáhlo. Domácí zkoušeli něco vymyslet a zkusit zabojovat o bod, ale bašťané nepřipustili domácí už k ničemu vážnějšímu. Domácí na závěr mohli ještě inkasovat, když centr do 16-tky si našel volného Bílka. Z malého vápna však trefuje hlavou či ramenem mimo tři tyče. A na závěr ještě Šponiar vystihl špatnou rozehrávku a chtěl překvapit brankáře. Ani toto se však neujalo. Konečný hvizd ukončil bašťanské trápení v zakončování stoprocentních tutovek. Dvě zbytečné chyby zdramatizovaly dobrou hru Bašky dopředu. Je třeba se zaměřit na dvě věci. Eliminovat co nejméně hrubky vzadu a hlavně proměňovat vyložené situace.

V druhém domácím utkání nás čeká již kvalitnější soupeř z Metylovic. Někteří hráči ještě dovolenkují, jiným začíná dovolená, tak snad tým bude připraven bojovat o další cenné body.

Chlebovice vs. Baška 2:3 (0:1)

Sestava Baška: Michálek P. - Horňák, Klimunda, Boháč M., Vavřík (54' Baran) - Lys, A. Šponiar, Quitt (81' Strack), Michálek J. (74' Bílek) - Sloboda (80' Carbol), Novák (61' Křenek)

Autoři Branek: 26' Sloboda (0:1), 56' Quitt (0:2), 66' Klimunda (1:2 vl.), 75' Křenek (1:3), 84' Trefný (2:3)

trenér Bašky: Jan Šponiar