TJ Sokol Baška

oddíl kopané

Vysoká výhra proti Chlebovicím

Sobotní domácí utkání nám přisoudilo další tým ze dna tabulky. Jak už víme z prvého zápasu proti Chlebovicím, tyto zápasy bývají velice ošidné. Výhra 2:3 a nervózní závěr, to jsme již nechtěli připustit. Minulý týden jsme si zhruba v Kunčicích předvedli, jak by to mělo vypadat. Prostě vstřelit co nejdříve vedoucí branku. A taktický plán byl hráči vyslyšen dokonale.

Od prvních vteřin jsme převzali míč na naše kopačky a hned první akce do obrany hostí znamenal gólový úspěch. 2. minuta a Třeštík ze středu hřiště zpozoroval naběhnutého Kocúra. Šajtlí se mu podařilo dát přesně nahrávku mezi stopery. Kocúr si převzal nahrávku a nájezd zakončil přesně k tyči 1:0. O dvě minuty později si Kocúr vyzkoušel jinou fotbalovou disciplínu. Z rohu 16-tky téměř z nulového úhlu trefuje spojnici hostující branky. Ve třinácté minutě si Křenek zopakoval brankovou situaci tak jako v první zápase proti Chlebovicím. Uprostřed hřiště převzal míč a naservíroval si to rovnou na branku. Proběhl půlkou hřiště a z hranice 16-tky střílí k tyči. I když s pomocí teče obránce míč zapadl přesně tam kde brankář již neměl nárok 2:0. Baška nadále diktovala tempo, kterému soupeř s postupem času přestával stačit. Ve 24. minutě pěkná fotbalová akce. Souhra na kraji hřiště vyústila v povedený centr na penaltu. Kocúr předběhl svého strážce a prudkou hlavou trefuje jen rukavice brankáře. Ve 31. minutě Baška zahrávala roh. Odražený míč se dostal na velké vápno, kde operoval Třeštík. Prsy si ztlumil odkop obránce a z voleje přestřelil hostující svatyni. Ve 38. minutě jsme zahrávali aut. Přesný hod do pokutového území si převzal Quitt, chtěl se obtočit kolem obránce, ale ten zatáhl za brzdu v podání nedovoleného počínání a Quitta podrazil. Nařízenou penaltu sám Quitt proměnil střelou k tyči 3:0. Na závěr prvního poločasu se bašťanům podařila další kombinační souhra. Po několik nahrávkách pod tribunou si míč převzal Lys. Po lajně se mu nabídl Bílek, jenž zatáhl po čáře a přesným centrem našel na penaltě Křenka. Osobní souboj ustál, otočil se a střela po zemi bohužel šla do míst, kde se vyskytoval brankář. Do kabin se tedy šlo za výsledku, který jsme si představovali a samozřejmě s touhou v druhé půli ještě navýšit výsledek.

A tak hned v úvodu si vyzkoušel sólo i Michálek Pepa. Převzal míč na půlce a nasměřoval si to směr chlebovická branka. Objel vše co mu stálo v cestě a z hranice 16-tky trefuje hezkou střelou tyč. K dorážce už se nikdo z našich nedostal. V 56. minutě Šponiar chytře prostrčil mezi obránci na Slobodu. ten si pohlídal ofsajdovou past a utíkal sám na brankáře. Dobře myšlený blafák však trochu posunul dál než by chtěl a míč dohání až na brankové čáře, kde již neměl šanci ohrozit branku. V 63. minutě si tento pokus Sloboda zopakoval. Po Vavříkově prostrčení za obranu si to Sloboda opět peláší na branku soupeře. Tentokrát na malém čtverci zasekl a zpětnou nahrávkou nachází Křenka. Křenek zkušeně zmátl obránce obtočil se kolem něj a střelou k tyči navyšuje na 4:0. O dvě minuty bylo ještě veseleji. Kaňák kopal bekuli. Přesným kopem našel na půlce Kocúra jenž si posunul okamžitě míč za obranu a běží na brankáře sám. Tentokrát volí nahrávku na vpravo nabíhajícího Slobodu. Ten již neměl problém trefit prázdnou branku 5:0. A o chvíli později se chlebovická síť vlna znova. Baška měla útočný aut. Vhazující si vybral Křenka. Křenek opět výborně ustál souboj a posunul se po brankové čáře až do 16-tky. S ničím se nerozpakoval a tvrdou ranou pod břevno zvedá skóre na 6:0. V 70. minutě se poprvé vážně osmělily Chlebovice. Akce začala taky u autu. Dlouhý hod až na penaltu propadl mezi naší obranu a úplně volný útočník hlavou netrefil bašťanskou branku. V 73. minutě si Kaňák zopakoval bekuli. Pozičně našel Křenka, který se neváhal zaútočit a proběhl chlebovickou obranou. Brejk nezakončuje soubojem s golmanem, ale nachází vpravo naběhnutého Slobodu. Ani podruhé se Sloboda nemýlil a na těžkém terénu zvládl trefit otevřenou svatyni a posunout skóre na 7:0. V 75. minutě Chlebovice zaznamenaly čestný úspěch. Po rohu se odražený míč dostal na 16-tku, kde se do něj položil volný hráč. Střela mířená doprostřed několikrát změnila směr a našla si mezírku přesně mezi Michálkovic betony 7:1. V 83. minutě se po bašťanském rohu dostal ke střele Kaňák. Z hranice 16-tky vysílá projektil, jenž k jeho smůle trefuje někoho do hlavy a tím střelu vybočí mimo tři tyče. 87. minutě Křenek předvedl další brejk na chlebovického golmana. Blafákem ho položil, a dává pod sebe. Michálek v dobré pozici špatně trefuje a střela jde vedle tyčky. Uběhla asi minuta a tentokrát se za obranu vydal Sloboda. Zaběhl do 16-tky, dává pod sebe na Michálka. Tentokrát si pomáhá zpracováním a kličkou do protipohybu hráče. Levou nohou pak trefuje přesně k tyči a uzavírá skóre na 8:1. Po vysoké výhře v Kunčicích se nám podařilo i doma nasázet soupeři vysoký počet branek. Což určitě potěšilo nejednoho diváka.

Příští týden se hraje v Metylovicích. Zápas je přeložen z neděle na sobotu. Tímto zápasem se otevírá poslední třetina tohoto ročníku. A ta třetina nebude vůbec nic jednoduchého. Naši hráči snad využijí formy a v Metylovicích předvedou výkon, kterým se budeme chtít i nadále prezentovat, hlavně s těmi nejlepšími kluby.

Baška vs. Chlebovice 8:1 (3:0)

Sestava Baška: Michálek P. - Vavřík, Baran, Klimunda (46' Boháč M.), Bílek (54' Kaňák) - Lys (52' Sloboda), Třeštík (46' A. Šponiar), Michálek J., Kocúr - Křenek, Quitt (52' Fišer)

Autoři branek Bašky: 4' Kocúr, 14', 64', 69' Křenek, 39' Quitt, 73', 75' Sloboda, 87' Michálek J.

Trenér Bašky: Jan ŠponiarPouťová zábava

děkujeme partnerům

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Nábor mládeže

Pro více informací kontaktujte pana Ing. Jana Richtera na tel. č. 724 416 840 nebo na email jan.richter13@seznam.cz

poslední výsledky

Muži | 7. kolo

TJ Písek : TJ Sokol Baška 3:4

Dorost | 7. kolo

TJ Sokol Sedliště : TJ Sokol Baška 3:3

St. přípravka | 2. kolo

TJ Sokol Baška : SK Metylovice 0:11

Ml. přípravka | 3. kolo

MFK FM „dívky“ : TJ Sokol Baška 9:4

 

příští kolo

Muži 26.09. | 16:00

TJ Sokol Baška : TJ Sokol Hukvaldy

Dorost 03.10. | 12:45

TJ Sokol Baška : Milíkov/Hrádek

St. přípravka 28.09. | 13:00

TJ Sokol Baška : TJ Sokol Hnojník

Ml. přípravka 29.09. | 16:30

TJ Sokol Lískovec : TJ Sokol Baška

Aktuální umístění

MUŽI: OP (tabulka ZDE)

místo družstvo body
3 Bukovec 12
4 Baška 12
5 Nebory 10


DOROST: OP (tabulka ZDE)

místo družstvo body
10 Sedliště 4
11 Raškovice/Nošovice 1
12 Baška 1

 

© Fotbal Baška, design by MamiArt s.r.o., vytvořil eABM s.r.o.
TOPlist