Postup v poháru přes Palkovice

Po delší době se bašťanští fotbalisté přihlásili do okresního poháru, jenž byl termínově stanoven na zimní období. Proč tato utkání nevnímat jako ideální přípravu na jaro. Zápasy se hrají na umělé trávě na Stovkách, takže pro všechny týmy stejný povrch. Měly by odpadnout výmluvy typu " hrbolaté hřiště, podmáčené hřiště atd.".  Zimní příprava je ve své polovině, tak již bylo na čase vyzkoušet, jak kluci trénovali. Aspoň po té fyzické stránce, neboť těch herních prvků moc odzkoušeno zatím nebylo.

V prvním kole nám los vybral nepříliš oblíbeného soupeře z Palkovic. Začátek nám soupeř trochu usnadnil, protože přijel jen s deseti hráči. Toho Bašťani náležitě využili a hned od první minuty se zakousli do soupeře. První akce a hned mohl padnout gól. Načechraný centr Šponiara mezi malé vápno a penaltu. Kocúr se vysmekl obránci a ve výskoku mu chyběly centimetry, aby hlavičkoval do prázdné branky. V 5. minutě Palkovice udělaly obrovskou chybu. Rozehrávku ze zadních pozic vystihl Lys. Z poza 16-tky si míč navedl ke středu a levou krásně trefuje ke vzdálenější tyči 1:0. V sedmé minutě Klimunda překopl obranu. Kocúr za ni zaběhl a dostal se sám před brankáře. Umístěnou střelu k tyči však palkovický brankář konečky prstů vyrazil na roh. V 10 minutě Quitt zamotal hlavu obraně a výsledkem byl faul v rohu velkého vápna. Šponiar jemným obloučkem trefil prostor na zadní tyči. Tam si naběhl Vavřík a placírkou "z první" rozvlnil síť. 2:0. Dvougólové vedení jako by naše hráče uspokojilo a naše hra tak na dlouhé minuty trochu uvadla. Palkovicím mezi tím dorazil jedenáctý hráč do pole. Hra se trochu vyrovnala, ale ani jeden z týmů nebyl soupeři nebezpečný. Až ve 32. minutě opět Quitt zamotal hlavu soupeři u lajně, posunul nabíhajícímu Kocúrovi do uličky. Ten si míč zavezl až do 16-tky a přesnou zpětnou nahrávkou našel volného Lyse. Ten nic nevymýšlel a prudkou ranou vše prostřelil 3:0. Až těsně před koncem první půle se osmělily Palkovice a prudkou ranou z 25m vystrašily Platoše v Brance. Střela jen těsně minula tyč.

Začátek druhé půle pokračoval jako konec první půle. Mírně měly navrch Palkovice a dokázaly toho náležitě využít. Ve 49. minutě kopaly roh. Míč se odrazil na velké vápno a tam nastala trma vrma. Z chumlu hráčů najednou vzešla střela na bašťanskou bránu. Střelu k tyči už Platoš nedokázal vytěsnit mimo tři tyče. 3:1. V 55. minutě si Sloboda všiml lépe postaveného Quitta na hranici velkého vápna. Quitt bez přípravy vypaluje projektil, jenž těsně mine tyč soupeřovy brány. V 57. minutě si vybral slabší chvilku bašťanská obrana. Horňák chtěl urychlit rozehrávku po faulu. Jenže si nevšiml zpátky se vracejícího se útočníka a přímo mu namazal. Hráč trochu překvapen si rychle míč připravil ke střele a míří k tyči. Platoš tentokrát skokem vyrazil míč mimo branku. V 60. minutě se hra nádhernou šajtlí Šponiara přenesla za obranu Palkovic. Sloboda všem utekl a mohl si užít nájezd. Jenže ho trochu zradilo zpracování a mezi tím ho doběhla obrana. Následná střela z nouze již neměla parametry na ohrožení branky. V 66. minutě si Sloboda se Šponiarem několikrát narazili. Sloboda se dostal do vápna, ale jeho střela minule břevno. V 72. minutě Baška využívá brejk. Sloboda všem utekl a z hranice velkého vápna vystřelil. Golman nešťastně vyráží před sebe. Dobíhající nová posila Bašky, Mroviec, nezazmatkoval a posunul vedle lépe stojícímu Lysovi. ten do prázdné završil hattrick 4:1. V 87. minutě prokličkoval do velkého čtverce Kaňák a krásnou střelou trefuje šibenici 5:1. O minutu později se do velkého vápna s míčem vrhl i Mroviec. V dobré příležitosti však byl faulován. Nařízenou penaltu Šponiar proměnil, i když až po dorážce 6:1.

V prvním kole jsme tedy vyřadili Palkovice a můžeme se těšit na Kozlovice. Každý další takový zápas nám pomůže dostat do noh potřebnou jistotu na míči. Doufám, že oba týmy předvedou kvalitní hru a diváci se budou mít na co koukat.