Generálka na jaro se povedla

Posledním soupeřem, který měl prověřit naše síly před výkopem jarní části soutěže byl Nýdek. Oproti minulému zápasu musel trenér Šponiar sestavu trochu pozměnit a tak se na hřiště dostali také další hráči kádru. Houževnatý soupeř od úvodních minut na nás vyrukoval vysokým pressingem. To se mu však již v 10 minutě vymstilo. Rychlý brejk Bašky po ose Novák - Michálek využil po milimetrovém prostrčení mezi obránce Sloboda. Jeho první nájezd v zápase a umístěnou střelou po zemi nedal brankáři Nýdku šanci. 1:0. Tato branka soupeře nezlomila. Ve 14. minutě přišla rychlá a krásná odpověď. Slabší odkop obrany si našel středový hráč Nýdku, pečlivě se nachystal na střelu a krásnou ránou z 25 metrů nedal Prášilovi žádnou šanci. Výstavní šibenicí trefil vyrování. 1:1. Nádherná branka však nezlomila ani Bašku. O chvíli později si Lys troufl na slalom od poloviny hřiště až do 16-tky nýdeckých. Přesnou přihrávkou z boku nachází lépe postaveného Kocúra, který však ve velké šanci netrefuje odkrytou branku. O minutu později již však zazvonilo. Michálek se hezkým uvolněním na středu hřiště osamostatnil. Rychle si všimnul nabíhajícího Slobodu. Pravou českou uličkou vystihl jeho náběh. Sloboda další přízemní ranou trefil odkrytý prostor u tyče a vrátil Bašce vedení. 2:1. O minutu později si vybrala nýdecká obrana slabší chvilku. Chybnou rozehrávku vystihl Michálek, okamžitě nahrál na 16-tce stojícímu Šponiarovi. Ten technickou placírkou k tyči nedal brankáři šanci. 3:1. Hosté však ani po tomto direktu nechtěli složit zbraně. Ve 20 minutě se prokombinovali až do velkého čtverce. Přízemní střelu Prášil chytil. Ve 24. minutě se Nýdek další kombinací probojoval do našeho pokutového území. Ani toto zakončení netrefilo prostor mezi třemi tyčemi naší brány. Po divoké pětadvacetiminutovce se hra zklidnila a pozvolna plula mezi velkými čtverci. Poklidnou pasáž utkání neohrozila ani další dalekonosná rána nýdeckých ze 34 minuty, která mířila mimo naši branku. Těsně před koncem první půle nám stálo štěstíčko u nohy. Přímý kop ze strany spadl mezi hráče a nýdecký obránce si jej srazil do branky. 4:1. První půle tedy střelecky lépe vyšla Bašce.

Druhá polovina začala z naší strany aktivněji. Hned v úvodu Lys oslovil naběhnutého Slobodu. Mířenou střelu však brankář Nýdku konečky prstů vyrazil na roh. V 59. minutě si Sloboda opět vyzkoušel nájezd, když unikl ofsajdové pasti. Nýdecký golman opět předvedl hezký zákrok a se štěstím střelu vyrazil na roh. V 63 minutě předvedli Michálek s Křenkem okulahodící spolupráci. Křenek si posunul míč na střed, narazil si s Michálkem do 16 a z penaltového puntíku trefil přesně k tyči. 5:1. A Baška útočila dál. Jen po pár vteřinách jsme zvýšili vedení. Ze středu hřiště přišla nahrávka na Lyse, jenž stál v pokutovém území. Po pokrytí míče se obtočil kolem hráče a ten jej musel zastavit nedovoleně. Penaltu bezpečně proměnil Michálek. 6:1. Neuběhly snad ani dvě minuty a Křenek objel vše co mu stálo v cestě. Z pozice, kdy před chvíli vstřelil branku, však tentokrát těsně minul. Hostům z letargie pomohla standardka. V 67 minutě zahrával Nýdek rohový kop. Do pokutového území přiletěl přesně trefený míč mezi malý čtverec a penaltu. Ofenzivní hráč se odpoutal od obrany a hlavou trefil k tyči. 6:2. V 77 minutě Křenek zakombinoval se svými spoluhráči a dostal se až za obranu před brankáře. I tentokrát ho vynikajícím zákrokem brankář vychytal. Z následující rozehrávky se hostům podařil smrtící brejk. Úprk přes celé hřiště nezastavila ani ofsajdová past. Nájezd na Prášila vyřešil nýdecký hráč blafákem a snížil na 6:3. V závěru mohl Nýdek ještě vylepšit svoje konto. Po faulu zahrával přímý kop z 18 metrů. Technická střela se ale otřela o zadní spojnici branky. Diváci tak mohli vidět devět branek a ještě spoustu možností ke skórování.

Za 14 dní nás již čeká ostrý start v Pržně. Umělá tráva nám letos docela vyhovovala. Teď je potřeba všechno to dobré přenést i na přírodní trávník.

Baška vs. Nýdek 6:3 (4:1)

branky Bašky: Sloboda 2x, Šponiar 1x, Křenek 1x, Michálek 1x, vlastní

trenér: Šponiar Jan

vedoucí týmu: Boháč Tomáš