Domácí vítězství nad Milíkovem

BAŠKA vs. MILÍKOV 7:0 (4:0)

Po předchozím týdnu, kdy se utkání s Hukvaldy odložilo pro nezpůsobilý terén (odloženo na 7.11. ve 13:30 h), přivítal tým Bašky opět na domácím hřišti tým Milíkova. Hráče čekal nelehký terén, neboť hřiště stále nebylo v ideálním stavu, navíc před muži Bašky hrálo předzápas družstvo dorostu Bašky. Baška vstoupila do utkání v rozestavení 3-5-1-1 a snažila se o kombinační hru. To se konečně podařilo Bašce už v prvním poločase a tak jsme se dočkali konečně prvního zápasu, kdy Baška hrála dobře už od začátku utkání a ne jak v předešlých utkáních, kdy se zvedla až v druhé půli.

Takže tentokrát se fanoušci domácího týmu dočkali vedení už v první půli, když skóre otevřel v desáté minutě z penalty Michálek Josef po faulu hostujícího obránce na domácího kapitána Slobodu. Baška nadále kontrolovala hru a kombinačně přehrávala hostující tým Milíkova. Diváci se tak dočkali dalších příležitostí domácích, přičemž ve 20. minutě mohli shlédnout další povedenou kombinační akci domácí Bašky, když domácí kapitán Sloboda vybojoval míč na pravé straně hřiště. Míč poslal dále do křídla na pravou stranu na nabíhajícího Mroviece, ten po průniku do šestnáctky hostí volí přihrávku pod sebe. V šestnáctce se nachází víc bašťanských hráčů, a tak po zavolání Šponiara propustí přihrávku domácí Vavřík. Přihrávka tedy putuje až k volnému Šponiarovi, který nezaváhá a posílá Bašku do dvoubrankového vedení. Netrvalo dlouho a skóre utkání se opět měnilo, neboť Baška nadále pokračovala ve svém tlaku a vytvářela si další příležitosti. Pět minut po dosažení druhé branky se prodral do další šance Kocúr, když pronikl mezi hráči až na hranici šestnáctky hostí. Jeho střelu brankář vyrazil, ale míč se dostal k dobíhajícímu Michálkovi, který posílá míč k tyči do opuštěné branky hostí. Hosté nehrají zrovna čistě a dost jejich zákroků domácí hráče bolí. K ohrožení domácí branky se dostávají jen sporadicky. Ale přeci jen jedna střela hostů končí za brankou po odrazu od břevna. Baška má však hru pod kontrolou a míč drží na svých kopačkách. Do velké příležitosti domácích se dostal ještě dobře hrající Kocúr, ovšem svůj samostatný průnik na brankáře hostí neproměnil. Přesto se diváci dočkají do poločasu ještě jednoho gólu, když se uvolní domácí Křenek, pronikne po pravé straně mezi hostujícími obránci a dostane se až do šestnáctky hostí. Tam se podívá a přihraje na volajícího Slobodu, který ve 44.minutě po náhravce Křenka střelou z jedné překonává hostujícího brankáře Hickela. Poločas utkání tak končí vítězstvím Bašky 4:0.

Do druhé půle provede domácí trenér Ručka změnu na postu brankáře a pošle na hřiště Prášila. Průběh utkání se příliš nemění a Baška nadále působí fotbalovějším dojmem s převahou nad soupeřem. Další změna skóre přichází v 56. minutě, když se Baška postupným útokem dostane opět k brance hostí. Po levé straně pronikne Kocúr a jeho míč směřující k brance Milíkova, usměrní do sítě svým druhým gólem domácí kapitán Sloboda. Po tomto zvýšení skóre provede domácí trenér Ručka rovnou trojité střídání a pošle do hry v šedesáte minutě rovnou novou trojici hráčů, aby zatopili hostujícím ještě víc. Na hřiště se dostal tedy i nový hráč v kádru Bašky Malchárek Patrik. Obraz hry se nijak po střídání nezměnil a do konce utkání se měnilo skóre ještě dvakrát ve prospěch Bašky. Nejprve udržel míč na svých kopačkách po souboji s hostujícím obráncem před šestnáctkou domácí Kocúr. Po jeho dostání se zpět na nohy a otočce navyšuje po pěkné střele skóre už na 6:0 pro domácí Bašku. To nám běžela 70. minuta. Za dalších deset minut domácí fanoušky potěšil střídající Malchárek, který se po postupném útoku Bašky dostal ke střele zpoza šestnáctky a nádherně trefuje šibenici hostující branky. Výsledek utkání se mění tedy na 7:0 pro Bašku. Hosté mají možnost korigovat skóre a vstřelit aspoň čestný úspěch, když má možnost kopat pokutový kop. Ten ovšem hosté nepromění a střídající Prášil penaltu chytá. Skóre se tak už do konce utkání nemění a Baška získává další potřebné tři body.

V dalším dvou následujících utkáních čekají hráče Bašky utkání se sousedy v tabulce. Nejprve zavítá Baška do Bukovce a další víkend přivítá na domácím hřišti tým Palkovic. Snad tyto utkání proběhnou, i když zřejmě bez diváků, díky opětovné situaci v republice ohledně covidu.

Branky: 10. Michálek J. (p), 20. Šponiar A., 25. Michálek J., 44. Sloboda, 56. Sloboda, 70. Kocúr, 81. Malchárek

ŽK: Sikora, Kuczera, Laba, Samiec

Sestava: Kimla (46. Prášil) – Podžorný , Baran, Vavřík – Mroviec J. (60. Mroviec P.), Třeštík (60. Kaňák), Michálek J. (60. Malchárek), Šponiar A. (70. Kautský A.), Křenek, Kocúr – Sloboda

Trenér: Josef Ručka

Vedoucí týmu: Tomáš Kautský