TJ Sokol Baška

oddíl kopané

Z Bukovce bez bodů

BUKOVEC vs. BAŠKA 2:0 (2:0)

V dalším kole zajížděla Baška do Bukovce, který se v této sezóně pohybuje na vrchu tabulky OP. Utkání to nebude určitě lehké, už jen díky malému hřišti, kde každý aut z boku je pomalu stejný jako roh a také nelze praktikovat moc kombinační fotbal, neboť na to nemají hráči ani prostor, ani čas. Tohle vše hraje do karet domácímu týmu a má na něm založen hru.

Utkání nezačala Baška špatně, neboť hned v první minutě měl velkou příležitost Kocúr, ovšem jeho střela minula o kousek vzdálenější tyč. Prvních deset minut patřilo Bašce, ale nedokázala se dostat do finální koncovky. Domácí hráči tvořili tvrz jak v házené a narušovali rozehrávku Bašky a následně se dostávali do rychlých protiútoku nakopávanými míči. První byl zlikvidován, ovšem při druhém se už domácí Bukovec prosadil, když hostující Kimla nevyhodnotil moc dobře situaci. Vyběhl do pole za šestnáctku, aby přerušil protiútok, došlo k souboji s domácím hráčem, kterému se podařilo míč vydolovat a nasměřovat do opuštěné branky Bašky. Bukovec jde tedy v 10. minutě do vedení 1:0. To domácím hráčů zvyšuje sebevědomí a v následných minutách mají několik rohových kopů či příležitostí, které jim zmařil brankář Bašky Kimla nebo míč odeslali do bezpečí bašťanští obránci. Baška se snažila dostávat k brance kolmými nahrávky což na tomhle malém plácku nevedlo k úspěchu. Stále se pokoušeli něco vymýšlet, místo toho, aby jednoduše zrychlili hru, navedli míč a zakončili střelou. To se bohužel nedělo, navíc ani standartní situace nevedly k vážnějšímu ohrožení domácí branky. A tak se dočkali na druhé straně domácí hráči Bukovce, když zužitkovali svou standartku, když nakopnutý balón prodloužil domácí Kulig hlavou tak, že přeloboval pod břevno bašťanského gólmana a navýšil skóre na 2:0 pro domácí. Obraz hry se příliš nezměnil, domácí zataženi čekali na chybu Bašky. V soubojích byli zapálenější a nedarovali bašťanům nic zadarmo. Využívali své zvyklosti na domácí hřiště a hrozili i po autovém vhazování. Poločas končí výsledkem 2:0 pro domácí Bukovec.

Do druhé půle nastupovali hráči Bašky s odhodláním výsledek otočit, jako se jim to povedlo před čtrnácti dny v Písku. Ovšem zůstalo jen u očekávání. Domácí Bukovec byl dravější a ohrožoval hostující branku hned od začátku druhého poločasu. Měl několik dobrých příležitostí, které zlikvidoval Kimla anebo hráči měli nepřesnou mušku. Jednou se jim podařilo dát i gól, když po střele, která se odrazila od tyče doklepával míč útočník domácích, ale pro jeho postavení v ofsajdu nebyl gól správně uznán. Bašce nadále nešla moc hra a nahrávky, zejména ve středu hřiště. Došlo ke střídání, které mělo změnit nepřiznivý stav utkání. Trenér Ručka postupem času přeskupil řady a v útoku hráli tři hráči Bašky. Přineslo to i nějaké příležitosti, z kterých bych zmínil střelu Malchárka, která orazítkovala břevno domácí branky. Další pak byl průnik Kocúra v šestnáctce Bukovce, kde vycvičil dva domácí obránce, ale jeho střela pak míjela vzdálenější tyč. Hra se samozřejmě začala kouskovat, kdy domácí zůstávali ležet na trávníku a požadovali ošetření. Minuty tak plynuly, hra byla narušena a Baška nedokázala už odpovědět na nepříznivý stav.

Takže body zůstávají v Bukovci, který si vytvořil víc příležitostí v utkání, byl tvrdší a úspěšnější v soubojích. Což je škoda, neboť kdyby Baška dnes vyhrála mohla se dostat do čela tabulky OP, protože Palkovice doma prohrály s Pískem. Proto ovšem musí hráči Bašky nastoupit do utkání víc nabuzení a zapálení do každého souboje, které je nutné podstupovat především na těch menších hřištích. Dnes nějak trochu chyběla ta vůle po vítězství. Kdy se bude hrát další utkání zatím nevíme, neboť nyní je soutěž přerušena zatím na 14 dní díky pandemii Covid-19. Takže uvidíme, kdy představitelé státu opět povolí pokračovat v rozehraných soutěžích.

Branky: 10. Zogata F., 35. Kulig

ŽK: Zogata M., Krenželok, Kantor, Zogata F. – Šponiar, Křenek, Horňák

Sestava: Kimla – Podžorný (46. Horňák), Baran, Vavřík – Mroviec J. (42. Lys), Michálek, Šponiar (58. Třeštík), Křenek, Kocúr – Malchárek (80. Mroviec P.), Sloboda

Trenér: Josef Ručka

Vedoucí týmu: Tomáš Kautský