Důležitý zápas jsme zvládli

Baška vs. Mosty 3:1 (2:1)

V sobotu 25.9. čekalo Bašku důležité utkání, neboť hráli takzvaně o 6 bodů s týmem Mostů, které ještě v soutěži nebodovali. Počasí opět přálo, takže si mohli jak hráči, tak fanoušci tento zápas užít. Domácí Baška nebyla opět kompletní, ale to nebránilo tomu, aby šla od začátku utkání za vítězstvím. Své útoky podnikala především po levé straně, kde aktivní Kocúr motal hlavu hostujícím hráčům. Hned v úvodu utkání utekl až k brankové čáře, odkud zpětně nahrává pod sebe na Dobiáše, jehož střela míří vedle pravé tyče. Baška ve svém tlaku pokračuje, v 8 min. má možnost trestného kopu z boku, po kterém hlavičkuje Vavřík, ale jeho hlavička neměla patřičnou razantnost. Za dalších 6 minut znovu unikne Kocúr, tentokrát zpětnou přihrávkou nachází Petra Mroviece, ale jeho střela je zblokována hostujícími hráči. První čtvrthodina končí trestným kopem Slobody, který trefí zeď, ale následně míč získá a zatáhne do šestnáctky, kde posílá přihrávku, ovšem opět Mroviec nedokáže prostřelit bránící hostující hráče. Baška tak má možnost zahrávat několik rohových kopů, čímž potvrzuje svůj tlak a vůli po vítězství. Po rohovém kopu v 19 minutě se Baška dočká vstřelené branky, to když přímo z rohu zatočil míč na vzdálenější tyč Třeštík tak dokonale, že na něj byl krátký i brankář Musil. Do další nadějné akce se dostává pravý obránce Bašky Žilavý, který se rozběhne po lajně a dostane míč do běhu od Slobody. Proniká až k šestnáctce a následně opět vyzve k zakončení Mroviece, k němuž se dostane jeho nahrávka, ale ten opět míří vedle. Tlak Bašky přinese druhý gól do sítě Mostů, když se po pěkné nahrávce Křenka dostane do šestnáctky Dobiáš, který se prodere až na pětku a pak kolem brankáře Musila najde dobíhajícího Kocúra, který do prázdné branky zvyšuje vedení Bašky na 2:0. Po tomto gólů patří pár minut hostům, kteří mají možnost několika trestných kopů, které ovšem hráči Bašky odvrátili. I když tyto možnosti nevyužili, přece jen se snížení dočkali, když na levé straně vybojoval míč hostující Sikora, který zpoza šestnáctky svou táhlou střelou, která se odrazila od tyče do branky. Do konce prvního poločasu chybělo 14 minut, které určitě nebyly nudné. Baška se opět snažila navýšit své vedení. Ve 38 minutě se rozběhl od své vlastní šestnáctky Křenek, který prošel téměř celé hřiště. Narazil si míč na šestnáctce Mostů s Mroviecem a poté jeho střelu vyráží brankář Musil na roh. Ve 41 minutě je faulován na hranici šestnáctky Mroviec, ale Baška dobrou příležitost nedokáže využít, stejně jako ve 43 minutě střílí Dobiáš do tyče a o minutu později Třeštík přestřeluje. První půle končí opět po rychlém protiútoků Bašky, kdy Křenek vyveze míč a spolu s dalšími hráči se řítí na hostující branku. Svou možnost ovšem tentokrát překombinují a tak rozhodčí končí první poločas.

Do druhé půle šla Baška s cílem nedostat gól a naopak svůj náskok navýšit, aby se v závěru neobávala o vyrovnání. Hra se nesla v duchu první půle, Baška měla míč víc na svých kopačkách a snažila se překonat hostující obranu. To se povedlo v 57. minutě opět po krásné akci Křenka, který na polovině získal míč, prošel přes hostujícího záložníka a následně našel svou přihrávkou mezi nohama obránce Mostů na levé straně rozběhnutého Kocúra, který nekompromisně zakončil a navýšil skóre na 3:1 pro Bašku. Hosté zahrozili v 70 minutě Gazurem, ale jeho střela končí vedle bašťanské branky. Následně se do šance dostává domácí Sloboda, ale jeho střela po teči hostující obrany končí mimo branku a Baška má možnost rohového kopu. Parádní zákrok předvedl brankář Musil v 73. minutě, kdy po své robinsonádě konečky prstů vytahuje střelu Slobody na roh. Tuto šanci opět připravil domácí Křenek, který míč zatáhl do šestnáctky a nahrávkou pod sebe předložil míč Slobodovi. A tak když ani v 86 minutě neproměnil velkou příležitost Kautský, který se dostal sám před brankáře Musila, ale nedokázal na něj vyzrát, tak skončilo utkání výsledkem 3:1 pro Bašku. Ta tak splnila svou povinnost získat tři body a posunula se v tabulce na 10. místo. Další utkání hraje Baška už v úterý 28.9. 2021 v Horní Suché, kde dohrává druhé kolo.

Branky: 19. Třeštík, 29. Kocúr, 58. Kocúr – 31. Sikora

ŽK: 37. Třeštík – 17. Kufa, 78. Šafařík

Sestava Baška: Řízek – Žilavý, Baran David, Vavřík, Podžorný – Sloboda (77. Štefek), Třeštík, Křenek M., Kocúr – Mroviec P. (60. Kautský), Dobiáš