TJ Sokol Baška

oddíl kopané

Obrat v druhém poločase přinesl body Věřňovicím

V posledním kole soutěžního ročníku 2021/2022 1.B třídy sk. C hostila Baška na svém hřišti čtvrtý tým tabulky Věřňovice. Nekompletní tým Bašky opět doplnili dorostenci Szalbot a Černý.

I když utkání začalo už v 15 h, kdy byla teplota poměrně vysoko, mělo tempo hned od začátku. Úvod utkání patřil hostům z Věřňovic, kteří od prvních minut větrali bašťanskou obranu. Ta byla trochu vytažena, což hostům vyhovovalo, neboť své útoky zakládali nakopávanými balóny za obranu domácích. Vytvořili si tak dost příležitosti ke vstřelení branky, ovšem ty buď zlikvidoval domácí brankář Kimla nebo hostující hráči svou nepřesnosti. Přesto se fandové gólu dočkali poměrně brzy, ale ke smutku domácích do branky Bašky. To se trefil hostující Chalkidis. S přibývajícími minutami se i hráči Bašky dostávali k ohrožení hostující branky. Při absenci kanonýra Dobiáše (trest DK) se do útoku posunul Sloboda, který rozhodl v minulém utkání o vítězství Bašky ve Staříči. Baška vedla útoky především po pravé straně, kde opět působili Kocúr s Horňákem, případně přes střed hřiště Křenkem. Ve 30. minutě rozjásal domácí příznivce, kdo jiný než Roman Kocúr, kterému se vrátila střelecká forma. Svůj první gól v tomto utkání stříli pravou nohou na vzdálenější tyč zhruba dva metry za pětkou. Hosté se snaží zvrátit stav opět ve svůj prospěch, ale to se nedaří, i přes další dvě velké příležitosti. Naopak těsně před přestávkou nachytá hostujícího brankáře Vykydala opět Kocúr, který po kombinaci vnikne do šestnáctky hostů a střelou tentokrát na přední tyč levačkou zvyšuje na 2:1 pro domácí. A mohlo být ještě veseleji při odchodu do kabin, protože v poslední minutě 1. poločasu střílí Baška po rohu třetí gól, když se přetažený míč dostane za všechny hráče k Třeštíkovi, ten vrací míč zpět před branku, jeden z bašťanských hráčů ho přizvedne hlavou a ten padá na zadní tyč. Baška se raduje, ale pomezní rozhodčí Bednář signalizuje hlavnímu rozhodčímu k překvapení všech ofsajd. Gól tedy neplatí a do kabin se jde za stavu 2:1 pro Bašku.

Druhý poločas začala lépe opět Baška a po rohovém kopu v 51. završuje svůj hatrick Kocúr, když se míč přímo z rohu dostává za brankovou čáru, kde si ho srazil hostující gólman. Vypadá to dobře, Baška má dvougolové vedení a všichni věří, že utkání dovede do vítězného konce, který by mohl přinést posun v tabulce před Staříč. V horku ovšem pomalu začíná ubývat sil. Do hry vstupuje na straně Bašky Szalbot, který v průběhu druhé půle několikrát provětral svými výjezdy hráče Věřnovic. Slabou chvilku si vybral v utkání domácí brankář Kimla, když se hostům po trestném kopu podaří v 60. minutě snížit na 3:2. To svůj druhý gól v utkání střílí Chalkidis, který se dostává po trestném kopu k odraženému míči od hrudi domácího brankáře. Hosté cítí příležitost, že utkání můžou ještě zlomit na svou stranu. Baška odolává náporu hostů, ale s postupem času, se hraje stále víc na půli domácích. Přetížená obrana Bašky je překonána v 74. minutě, když dopřeje hostujícímu Kubišovi na hranici šestnáctky dostatek prostoru a času, aby si míč zpracoval, udělal kličku a zakončil. Tři minuty poté je zbytečně vyloučen po druhé žluté kartě Žilavý, který bránil faulovaného Křenka, který byl faulován při svém průniku hned dvojicí hostujících hráčů. Šance domácích na vítězství tak značně poklesly. Naopak Věřňovice ucítili svou šanci utkání nakonec po nepříznivém stavu pro ně zlomit na svou stranu. To se bohužel povedlo a 5 minut před koncem hlavou dostává do vedení svým druhým gólem Kubiš. Baška se nevzdává a v posledních minutách vrhá vše do útoku. Má možnost dvou trestných kopů z větší vzdálenosti. Do šestnáctky hostů míří i domácí brankář Kimla. Po tom druhém kopu se ve skrumáži dostává míč až k Slobodovi, který ovšem z bezprostřední blízkosti nedokáže propasírovat míč přes hostujícího brankáře do branky. Rohový kop už rozhodčí domácím nedopřeje a tak Baška prohrává své poslední utkání jara 3:4. Je to škoda, neboť v utkání Baška vedla 3:1.

Divákům se utkání muselo líbit, viděli hodně branek. Věříme, že příští ročník 1B třídy bude pro Bašku lepší a nebude muset hrát o záchranu. Přejeme si, aby se kádr doplnil ať už novými či uzdravenými hráči po zranění během letní přestávky. Nová sezóna začne 13. a 14. srpna, na kterou samozřejmě už nyní zveme všechny příznivce Bašky.

TJ Sokol Baška vs. TJ Sokol Dolní Lutyně - Věřňovice  3:4 (3:1)

Autoři branek: 0:1 N. Chalkidis 13., 1:1 R. Kocúr 30. 2:1 R. Kocúr 43., 3:1 R. Kocúr 51., 3:2 N. Chalkidis 60., 3:3 M. Kubiš 74., 3:4 J. Kubiš 85.

TJ Sokol Baška F. Kimla [-] - P. Mroviec [-] (55. P. Szalbot [-] ) , D. Baran [-] , P. Třeštík [-] (84. J. Řízek [-] ) , T. Podžorný [-] , J. Pavlik [-] (62. V. Černý [-] ) , R. Kocúr [-] , L. Sloboda [-] , T. Horňák [-] , M. Křenek [-] , F. Žilavý [-]

TJ Sokol Dolní Lutyně - Věřňovice K. Vykydal [-] - J. Kubiš [-] , J. Ganobčík [-] (46. F. Danel [-] ) , R. Lobodinský [-] , K. Lubojacki [-] (46. J. Wojtas [-] ) , J. Volný [-] (46. J. Vondrák [-] ) , M. Kubiš [-] (85. A. Makovec [-] ) , N. Chalkidis [-] , F. Hruška [-] , J. Vlček [-] (90. T. Bielan [-] ) , D. Čopík [-]

ŽK: 32. P. Třeštík , 76. F. Žilavý , 80. V. Černý , 80. T. Podžorný , 83. D. Baran - 46. D. Čopík , 46. K. Vykydal , 77. J. Wojtas .

ČK: 77. F. Žilavý .