Nýdek vs. Baška 3:1

V 11.kole 1B třídy sk. C jela Baška v neoblíbeném nedělním termínu ke svému utkání na půdu Nýdku. Případný úspěch a zisk tří bodů by posunul Bašku na šesté místo tabulky, v případě prohry by zůstali v dolních patrech tabulky. Z pohledu toho, že Nýdek je mužstvo, které dokázalo bodovat jen na domácí půdě, kde ještě neprohráli a z venku nedovezli ještě ani bod, to také o něčem svědčí…

Začátek utkání celkem opatrný, soupeři se mezi sebou oťukávali a čekali s čím přijde soupeř. Baška vyrukovala s Kocúrem na hrotu a domácí zřejmě na to reagovali tím, že na post stopera postavili nejzkušenějšího Čelustku. V 15. minutě dal Kocúr o sobě poprvé vědět, když po svém průniku střílel vedle. Chvíli na to krásně z otočky a voleje vyslal střelu do horního rohu domácí branky bašťanský Klus, ale domácí brankář Paleček byl pozorný a reflexivně vyrazil míč na roh. Domácí měli v prvních minutách dvě standartní situace, které nic vážného nepřinesly. A tak jak už to tak bývá, příležitost soupeři skórovat nabídnou sami hráči Bašky. První příležitost po zaváhání Vavříka, domácí nevyužijí, když šanci zmaří Kimla a vyráží míč na roh. V 19. minutě se už domácí dočkají, kdy po špatném zpracování bašťanského zadáka se k míči dostane domácí Szotkowski a své vniknutí do šestnáctky zakončí vedoucím gólem. Následná část první půle patří Bašce, která si začíná vytvářet příležitosti ke skórování. Ve 24. minutě vybojuje míč Kocúr a vysílá svou střelu na branku domácích. Domácí brankář opět vyráží na roh. Za malou chvíli následuje akce bratrů Křenků, když starší Jakub vyšle dloubákem za obranu domácích mladšího Matěje, který při zakončení trefí vybíhajícího Palečka. Největší možnost ke srovnání byla ve 29 minutě, kdy krásnou kombinační akci Michálek – Sloboda, zpět Michálek, který pošle centr na hlavu Kluse před pětku domácích, ale domácí brankář je opět proti a reflexivně vyráží opět na roh. Aleš Klus je při střelecké chuti, kdy ve 34 minutě zkouší pozornost Palečka, dále pak ve 38. minutě z trestného kopu, kdy trefí zeď, následně střílí Matěj Křenek opět do domácích hráčů a akce končí střelou Michálka nad branku Nýdku. Domácí tento tlak Bašky tedy ustojí především díky domácímu brankáři Palečkovi.

Druhou půli začne Baška tím nejhorším způsobem, co mohla. Hned v první minutě zbytečně v šestnáctce fauluje Horňák domácího Perniše, který po kontaktu s protihráčem si jde zkušeně pro penaltu. Domácí z pokutového kopu navyšují své vedení na 2:0. Baška se nevzdává a v 53. minutě oživuje naději svým 15 gólem podzimní části sezóny Kocúr, když svou střelou zpoza šestnáctky na vzdálenější tyč snižuje na 2:1. Hra dostává větší tempo, hraje se nahoru dolu a každý ze soupeřů, chce skórovat, ale brankáři na obou stranách jsou proti. K další standartní situaci Bašky se staví tentokrát Baran, ale také jeho střela končí na zdi domácích, míč se odrazí ke Kocúrovi, ale jeho střelu domácí Paleček chytá. Na druhé straně v 74 minutě mají standartní situaci také domácí. Po ní se také odrazí míč k domácímu hráči, který vrací centrovaný míč zpět na bašťanskou branku. Po tomto centru se míč dostane na břevno, od kterého se míč odrazí k domácímu Hojdyszovi, jehož postavení do značné míry zavání ofsajdem. Ovšem pomezní Klimek nechává praporek dole a tak může domácí útočník pohodlně navýšit vedení domácích na 3:1. Baška posiluje útok Dobiášem a v obraně přechází na tři hráče, ve snaze zvrátit nepříznivý stav. Vše vrhá do útoku a hraje na riziko. V 84 minutě musí hasit rychlý protiútok domácích kapitán Bašky Matěj Křenek. Jeho běžecký souboj s domácím útočníkem končí faulem, přitom se s míčem dostávají spíše k lajně než přímočaře k brance. Rozhodčí neváhá a Křenkovi uděluje červenou kartu. Tím jsou šance Bašky na vyrovnání ukončeny a velkou ranou je i absence vyloučeného Matěje Křenka pro derby proti Dobré.

Baška tak přichází zbytečně o body svými zbytečnými chybami a nevyužitím šancí, které bašťanským hráčům zlikvidoval dobře chytající nýdecký brankář Paleček.

TJ SOKOL NÝDEK - TJ SOKOL BAŠKA 3:1 (1:0)

Branky: 19. Szotkowski, 47. (p) Perniš 74. Hojdysz– 53. Kocúr

TJ Sokol Nýdek: L. Paleček - P. Mazurek , M. Čelůstka , M. Hojdysz (75. V. Szmek ) , P. Turoň , T. Spratek , M. Kluz , P. Placzek , F. Szotkowski (87. T. Lamacz ) , Ľ. Perniš , L. Cienciala

TJ Sokol Baška: F. Kimla - J. Křenek , D. Baran , R. Kocúr , L. Sloboda , J. Michálek (65. P. Třeštík ) , T. Horňák (75. M. Dobiáš ) , M. Křenek , J. Škola (46. T. Podžorný ) , L. Vavřík , A. Klus

ŽK: 23. P. Turoň , 38. P. Placzek , 70. T. Spratek - 41. J. Michálek

ČK: 84. M. Křenek

Rozhodčí: NOVÁK Dominik - KLIMEK Tomáš, JANTOŠ Pavol.