TJ Sokol Baška

oddíl kopané

V Dobré jsme vyhráli

Ke svému poslednímu venkovnímu utkání sezóny 2022/2023 zajížděla Baška v sobotu 3.6. 2023 k derby do Dobré. Na podzim byla Dobrá úspěšná a v Bašce vyhrála, takže úkol byl jasný - vrátit porážku Dobré a pokračovat ve vítězném jarním tažení, které vyhouplo Bašku na šesté místo tabulky 1,B třídy skupiny C.

Mužstvo Dobré patří k nejmladším týmům v soutěži, což platilo i v dnešním utkání, kdy domácím chyběli starší hráči jako Filipčík a Šmahaj. To znamenalo pro Bašku, že domácí budou běhaví a nedopřejí hráčům Bašky žádný čas a metr navíc k odehrání míče. Dalším faktorem, který přispěl k né tak pohledné hře jako v předešlých utkáních, byl tvrdý terén, na kterém míč neustále poskakoval a hráčům nedopřával klid pro kombinaci. Obě mužstva se tak od začátku utkání testovaly a hra se odvíjela mezi šestnáctky na obou stranách. První útok Bašky byl založen po pravé straně Horňákem, který zatáhl míč a jeho centr před branku odráží domácí obránce, míč se dostane k Pavlíkovi, ale jeho střela nemá potřebnou razanci. Domácí tým se dostává do šance po standartní situaci, když centrovaný míč do šestnáctky vrací domácí hráč na jedenáctku na Sekaninu, který míří nad branku Bašky. Následně se zase probije bašťanský Pavlík do šestnáctky domácích, ale jeho střelu brankář Hanke chytá. Změna skóre mohla přijít po ěpatné rozehrávce Bašky, kterou domácí hráči vystihnou, ale svůj brejk zakončí opět nepřesně. Takže změnu skóre přinese pěkná akce Bašky ve 30. minutě, když v obraně vybojuje míč Podžorný a vyšle dopředu Slobodu. Tan míč navede po levém křídle a předloží ho do šestnáctky na kanonýra Kocúra, který už ví, jak s míčem naložit. Přihrávku zakončí přímo střelou z voleje pod doberského btrankáře Hankéha a Baška se ujímá vedení 1:0. Do konce prvního poločasu má Baška mírně navrh, ale její převaha přinesla jen rohové kopy, které nevedly k vážnějšímu ohrožení branky Dobré.

Do druhého poločasu Baška vystřídala, když došlo k bratrské výměně Křenku - Matěje vystřídal Jakub a do útoku nastoupil místo Pavlíka Šnyta. První příležiost ke změně skóre si vytvořila v druhém poločase Dobrá, ale po trestném kopu hlavičkuje domácí hráč vedle branky. Baška přesunuje hru z jedné strany na druhou a po jednom z těchto přesunuje najde Podžorný v šestnáctce Horňáka, který zakončuje střelou do boční sítě doberské branky. Další protiútok založil Jakub Křenek, který kolmici vyšle dopředu Šnytu, ten si míč přizvedl patičkou a obhodil si domácího obránce. Dostal se před něj, ale také jeho střela z voleje míří vedle pravé tyče. Čas ubíhá a týmy si nevytváří žádné velké šance, které by přinesly změnu skóre. Domácí hráči Dobré se snaží svým tlakem Bašku přehrát, ale proti je jak brankář Michálek, který likviduje všechny vysoké míče do šestnáctky, tak také hráči Bašky tlaku odolávají a nepustí domácí hráče do velké příležitosti. Do konce utkání už branka nepadne a Baška své vedení uhájí. Pro diváky to nebylo až tak pohledné utkání, a to i díky tvrdému hřišti, které nepřálo kombinační hře.

Baška dokázala využít svou příležitost díky svému kanonýrovi Kocúrovi, brankář Michálek vychytal svou třetí nulu a tým Bašky potvrdil svou jarní formou, když už neprohrál sedmé utkání v řadě. V příštím kole čeká Bašku další derby se Sedlištěmi a v případě výhry, by se mohla v tabulce dostat před Sedliště díky lepšímu skóre.

TJ Sokol Dobrá - TJ Sokol Baška 0:1 (0:1)

Branky: 30. R. Kocúr

Sestavy TJ Sokol Dobrá: M. Hanke [-] - J. Zicha [-] , F. Georgiovský [-] , P. Platoš [-] , J. Otipka [-] , J. Plhal [-] (68. V. Figura [-] ) , P. Gryžboň [-] , M. Sekanina [-] (58. R. Foldyna [-] ) , O. Zícha [-] , K. Koloničný [-] , O. Georgiovský [-]

TJ Sokol Baška: P. Michálek [-] - D. Baran [-] , T. Podžorný [-] , M. Křenek [-] (46. M. Šnyta [-] ) , L. Vavřík [-] (68. P. Třeštík [-] ) , D. Adámek [-] - L. Sloboda [-] , T. Horňák [-] , A. Klus [-] - R. Kocúr [-] , J. Pavlik [-] (46. J. Křenek [-] )

ŽK: 57. M. Sekanina , 70. F. Georgiovský - 70. L. Sloboda .