Série vítězství prodloužena i proti Sedlištím

V sobotu 10. června čekalo hráče Bašky derby proti Sedlištím. Jednalo se o předposlední kolo sezóny 2022/2023. Bašce vyšla jarní část sezóny náramně a dnes hrála o předskočení soupeře v tabulce na 4 místo a prodloužení série sedmi utkání bez porážky. Tato série vyhoupla Bašku v jarní tabulce na první místo. K utkání měl trenér Ručka kromě dlouhodobě zraněných - Lys, Michálek Josef, a dnes také Adámka k dispozici zbytek týmu.

Baška začala ve velkém stylu a hrdinou utkání mohl Šnyta Marek, který si za prvních pět minut utkání vytvořil čtyři brankové příležitosti. Z toho byly tři hodně vyložené, když se dostal za obranu hostů a postupoval sám na brankáře Majera. Zakončení ovšem nebylo dostatečně přesné a jeho střely míříly vedle pravé tyčky.. A tak nakonec proměnil svou nejméně hrozící akci, když po rohu domácích hlavičkoval Klus, míč se dostal do chumlu hráčů kolem pětky, tam nejvýše vyskošil Šnyta a hlavou usměrnil míč na vzdálenější tyč. Baška tak svůj nástup do utkání zúročila vedoucím gólem už ve třetí minutě utkání. Vedení mohla navýšit, ale to by musel své nájezdy proměnit Marek Šnyta, jak bylo zmíněno dřív. Další příležitost zlikvidoval hostující pamětník v brance Majer, když chytil Kocúrovi střelu z boku šestnáctky na přední tyč. Hosté si museli odechnout po úvodních patnácti minutách, že skóre bylo pouze 1:0 pro Bašku. Až teprve potom se dostali do hry také Sedliště. A v 17. minutě první půle se jim podařilo dokonce vyrovnat, ovšem gól zřejmě neměl platil pro ofsajd. Hostující hráč vystřelil zpoza šestnáctky, ovšem směr jeho střely byl změněn dalším hráčem Sedlišť, který se nacházel za obranou Bašky a brankář Michálek byl díky této změně směru střely překonán. Po vyrovnávacím gólu byla Baška trochu zaskočena a její tlak ustal. Obě mužstva tak hrály od šestnáctky po šestnáctku po zbytek první půle a do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu 1:1.

Do druhého poločasu poslali hosté do branky Šokalu, který včasnými výběhy mařil protiútoky domácích. Hosté hru vyrovnali a v první půli druhého poločasu i dost hrozili a vytvářeli si šance, které jim mohly přinést vedení. Konkrétně Papřok, který se po kolmici dostal za obranu Bašky, ovšem jeho střela mířila nad vybíhajícím Michálkem i nad břevno domácí branky. O pár minut prošel celou šestnáctkou podél pětky před domácí brankou centr hostů. Při další šanci hostů se vyznamenal domácí brankář Michálek, který zmenši úhel hostujícímu kapitánovi Mokrošovi a jeho střelu vyrazil, následnou dorážkou odkopl domácí kapitán Matěj Křenek. Obě mužstva se pak snažila strhnout vítězství na svou stranu. Baška mohla litovat svých neproměněných šancí ze začátku utkání, kdy mohla vstřelit nejméně dvě branky. Rozhodnutí utkání přijde v 76. minutě, když do šestnáctky hostů proniká domácí kanonýr Kocúr. Jeho průnik mezi dvěma hostujícími hráči končí faulem a rozhodčí Lojek píská penaltu. Nařízené penalty se ujme Jakub Křenek a s přehledem uklízí míč k levé tyči. Baška se tak ujímá vedení 2:1. V poslední čtvrthodince si už své vedení uhlídá a nedovolí hostům vyrovnat. Baška tak prodlužuje svou sérii na osm zápasu bez prohry a v tabulce postupuje na čtvrté místo 1B třídy skupiny C.

TJ Sokol Baška - FK Sedliště 2:1 (1:1)

Branky: 3. M. Šnyta , 76. J. Křenek (p.) - 17. R. Vlček