Derby s ostudným výpraskem

Ke čtvrtému utkání podzimní částí I.B třídy sk. D zajížděla Baška k derby do Palkovic, které zatím ještě neochutnaly pocit vítězství, když ze 3 odehraných utkání vybojovali dvě remízy a jednu prohru. Hráči Bašky měli před tímto utkáním bilanci dvou výher a jedné prohry. Proto byli v roli mírného favorita, ale jak to tak bývá, tak derby přináší různé výsledky. Na tohle derby budou chtít určitě nejen hráči, ale také příznivci Bašky co nejrychleji zapomenout.

Domácí šli hned od začátku utkání s jasným cílem získat 3 body z tohoto duelu. Hráči Palkovic byli od začátku pohyblivější, dravější a měli velkou vůli po vítězství, která tentokrát hráčům Bašky chyběla. Palkovice stihli do 4 minuty zahrávat dva rohové kopy. Baška jen ve 4 minutě po centru Křenka, který utekl po pravé straně a nacentroval míč do šestnáctky, ale Sloboda prováhal svůj náběh. O minutu později střílí z dálky Kocúr, ale to bylo na dlouhou dobu z pohledu Bašky vše. Palkovický kanonýr Vrtný se zastřeloval ve 12. minutě, když po trestném kopu domácích hlavičkoval vedle. Domácí Palkovice se dostávají do vedení v 16.minutě když po Bačově průniku a jeho přesném centru po zemi skóroval Vrtný – 1:0. V 19.minutě to už bylo 2:0, kdy se po rohu Adama Kavky krásně umístěnou hlavičkou prosadil opět kanonýr domácích Vrtný. A ve 34.minutě se tečovanou střelou zapsal mezi střelce také jeden z nejlepších hráčů na hřišti Adam Kavka – 3:0.Regulovat skóre mohla Baška ve 38.minutě, když se do šance dostal Horňák, který pronikl do šestnáctky zprava, ovšem jeho střelu zlikvidoval nestárnoucí brankář Smolík v brance Palkovic. Do kabin se šlo za nepřiznivého stavu pro Bašku, když prohrávala 3:0.

Do druhého poločasu udělal trenér Ručka hned 3 změny v sestavě, přeskupil formace na rozestavení 4-3-3, ale žádný velký obrat se nekonal. Naopak ve druhé půli se skóre v neprospěch Bašky jen navýšilo. V 51.minutě se trefil do sítě Bašky opět Vrtný – 5:0, v 73.minutě přidal šestou branku Kaulinec – 6:0. Baška se svého jediného gólu dočkala v 75.minutě, když se probila do šestnáctky hostí, míč se dostal až za brankáře Smolika, Šnyta miří ještě do břevna a odražený míč dostal do branky domácích střídající Virág. Místo toho, aby Baška snížila a upravila skóre příznivěji, tak si dnes vypila kalich až do dna a nechala si dát ještě dva góly. V 81.minutě domácí Huška získal míč před šestnáctkou Bašky a vybídl dvojici Kocich – Farský k další změně výsledku – 7:1. Definitivní gólovou tečku pak dokončil domácí střelec utkání Vrtný, když krásným obloučkem přeloboval brankáře Bašky– 8:1.

Věříme, že to byla výjimka ve výkonu Bašky a dnešní nepovedené derby nahradí dobrým výkonem a ziskem tří bodů na domácím hřišti v utkání s Vlčovicemi.

TJ Sokol Palkovice - TJ Sokol Baška 8:1 (3:0)

Branky: 16. J. Vrtný , 19. J. Vrtný , 34. A. Kavka , 51. J. Vrtný , 73. L. Kaulinec , 81. J. Farský , 86. J. Vrtný , 87. J. Vrtný - 75. M. Virág

Sestavy:

TJ Sokol Palkovice: P. Smolík [-] - P. Burda [-] , P. Kožušník [-] , J. Farský [-] - M. Svobodník [-] (68. M. Závodný [-] ) , J. Vrtný [-] , A. Kavka [-] , J. Huška [-] - L. Slanina [-] , L. Kaulinec [-] (81. P. Kocich [-] ) , D. Bača [-]

TJ Sokol Baška: P. Michálek [-] - L. Vavřík [-] (46. J. Šponiar [-] ) , M. Křenek [-] , L. Sloboda [-] (46. M. Virág [-] ) - J. Křenek [-] , P. Třeštík [-] (72. J. Michálek [-] ) , T. Horňák [-] , V. Židek [-] (46. T. Podžorný [-] ) - R. Kocúr [-] (63. D. Fišer [-] ) , M. Šnyta [-] - D. Adámek [-]

ŽK: 41. P. Burda - 36. L. Sloboda , 77. R. Kocúr , 79. P. Michálek