Domácí kanonáda proti Vlčovicím

Po nepodařeném derby s Palkovicemi čekal hráče Bašky zápas s Vlčovicemi, které doposud získali jen dva body za dvě remízy, takže cíl byl jasný - získat tři body a vrátit si přízeň domácích fanoušků.

Začátek utkání byl opatrný, soupeři se testovali a čekali na chybu druhého. Postupem času v první půli se tlak Bašky zvedal a poprvé si mohli fandové zakřičet gól ve 23. minutě, kdy se prosadil domácí Šnyta. Hosté ovšem netušili co je čeká v závěru první půle, kdy se hráčům Bašky podařilo navýšit vedení na 4:0. Druhý gól dává Baška po rohovém kopu, kdy se prosazuje hlavou Adámek, to běžela 41.minuta. O další dvě minuty se prosazuje dnes útočně naladěn Horňák, který hostující hráče proháněl po pravé straně. Při jednom průniku vnikl z boku do šestnáctky a svou křižnou střelou na vzdálenější tyč vstřelil třetí branku domácích. Brankové skóre první půle uzavírá domácí kanonýr Kocúr, který si narazil míč, vnikl do šestnáctky, klička a gól. Baška vyhrává první poločas 4:0.

Druhý poločas pokračuje převaha Bašky, domácí hráči v čele s Horňákem motají hlavu i nohy hostujících hráčů, což se projeví na skóre pátým gólem v síti Vlčovic, když svou druhou branku střílí Horňák. Domácí trenér Ručka tak může dát příležitost dalším hráčům z lavičky. Střídání nejlépe využije Sloboda, který ani ne po minutě na hřišti se dostává k míči a svou střelou zpoza šestnáctky nedá hostujícímu brankáři šanci. V šedesáté první minutě tak vede Baška už 6:0. A snaží se dál své skóre navýšit, aby smazala nepříznivé skóre z debaklu 1:8 v Palkovicích. Hosté už by se rádi viděli doma, ale nadále musí čelit útokům domácích. Při jednom průniku v 80 minutě dokáží zastavit domácí hráče jen za cenu faulu. Vzhledem k tomu, že k faulu došlo v šestnáctce, tak je odpískána penalta. Míč si bere Horňák, aby mohl zakončit svůj dnešní výkon hattrickem. To se mu podaří, penaltu promění a Baška zvyšuje na 7:0. Hostům se přeci jen podaří vstřelit pět minut před koncem čestný úspěch, když trochu šťastně po zaváhání domácího brankáře sníží na konečných 7:1 pro Bašku.

TJ Sokol Baška - FC Vlčovice - Mniší 7:1 (4:0)

Branky: 23. M. Šnyta , 41. D. Adámek , 43. T. Horňák , 45. R. Kocúr , 54. T. Horňák , 61. L. Sloboda , 80. T. Horňák (p.) - 85. R. Palacký

Sestavy: TJ Sokol Baška: F. Kimla [-] - J. Michálek [-] (59. J. Šponiar [-] ) , M. Křenek [-] , D. Baran [-] - J. Křenek [-] , P. Třeštík [-] , T. Horňák [-] , V. Židek [-] (59. L. Sloboda [-] ) - R. Kocúr [-] (71. M. Virág [-] ) , M. Šnyta [-] (71. D. Fišer [-] ) - D. Adámek [-]

FC Vlčovice - Mniší: M. Motúz [-] (80. R. Palacký [-] ) - V. Balcárek [-] (46. Š. Gasman [-] ) , P. Chytil [-] , D. Kučera [-] - R. Balcárek [-] , J. Siwy [-] , M. Růžička [-] , L. Maruchnič [-] (71. D. Harabiš [-] ) , M. Harabiš [-] (46. T. Gasman [-] ) - J. Hutyra [-] , A. Geryk [-]

ŽK: 35. T. Horňák , 68. D. Baran - 26. J. Siwy , 34. J. Hutyra , 39. R. Balcárek , 69. M. Růžička .