Baška přišla o vítězství v samotném závěru

K dalšímu utkání 1B třídy sk. D zajížděla Baška tentokrát v neoblíbenou neděli k utkání do Jeseníku n. O. Tým tentokrát vedl předseda klubu Tomáš Bugna, který zastoupil trenéra Ručku. K utkání neměl k dispozici některé hráče, anebo hráče, kteří nebyli zcela fit. I přesto vše bylo cílem zde neprohrát a přivést aspoň bod.

Baška začala aktivněji a hned od prvních minut se snažila ohrozit branku domácích. Do první příležitosti se dostal ve 3.minutě Baran, který zakončoval po trestném kopu Michálka těsně vedle pravé tyče. Po této příležitosti se za dalších pět minut povedlo Bašce dostat do vedení, když pěknou nahrávku Adámka do šestnáctky domácích za obranu proměnil střelou z voleje Šnyta. Baška tak vedla 1:0. S takovým vývojem zřejmě domácí nepočítali, ale Baška hrála zodpovědně a narušovala protiútoky domácích, které směřovaly především na domácího střelce Ference. Vývoj hry byl vyrovnaný, útoky se přelévaly od šestnáctky k šestnáctce. Domácím středním záložníkům znepříjemňovali bratři Křenkové, kteří zachytávali útoky domácích a snažili se dostat do brejkových akcí Slobodu, Kocúra, případně Šnytu. Ne jednou byli při svých akcích faulováni, především domácím kapitánem Grulichem. Jeseník se dostával do šanci jen díky standartním situacím, kterých měl celkem dost a bašťané se museli mít na pozoru. Čas se pomalu blížil ke konci prvního poločasu, běžela 42.minuta a domácí měli další trestný kop z levé strany. Centrovaný míč přizvedl hlavou bašťanský obránce, celkem nešťastně až na pětku na opačné straně šestnáctky, kde se prosadil hlavičkou pod břevno domácí střelec Ferenc. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu 1:1.

Do druhého poločasu musela Baška udělat nucené střídání, neboť kanonýr Kocúr, který nastoupil se sebezapřením do utkání, neboť utrpěl zranění při sobotních závodech v silovém trojboji. Místo něj nastoupil Jiří Mroviec. Ve druhém poločase měli hráči Bašky za úkol minimalizovat standartní situace domácích, zachytit případný nástup hráčů Jeseníku a naopak se pokusit je překvapit a opět skórovat jako v prvním poločase. Což se povedlo a domácí obrana musela přerušovat útoky Bašky. Při jednom z nich dostal domácí kapitán Grulich konečně žlutou kartu po jeho snad šestém faulu. Ve 48.minutě házel Třeštík aut, vyměnil si balón s Adámkem a následně poslal míč dopředu, ten se dostal k domácímu stoperovi, který míč nezpracoval nejlépe. Jeho zaváhání využil Sloboda, když míč získal a směřoval do šestnáctky, tak si míč zasekl, udělal kličku domácímu obránci a následně vystřelil k pravé tyči. Domácí brankář Macháč na míč nedosáhl a Baška se dostává do vedení 2:1. O dalších 6 minut mohlo být veseleji, po rohovém kopu, kdy domácí odvrátii míč , vrací míč do šestnáctky Michálek, míč vypadává domácímu brankáři z ruk a dostává se ke Šnytovi a pak Slobodovi, který posílá míč do prázdné branky. Bohužel míč zřejmě trefil Šnytu do ruky a hlavní rozhodčí po poradě s pomezním gól neuznává. Nadále se Baška snažila o protiútoky středem Jakubem Křenkem a po pravé straně Šnytou. Další průnik Jakuba Křenka hasil domácí kapitán Grulich faulem zezadu. Hlavní rozhodčí Čecháček ovšem druhou žlutou kartu i přes protesty hráčů nevytahuje domácí hráč zůstává na hřišti. S přibývajícím časem se domácí vrhají víc a víc do útoku a snaží se vyrovnat. Baška nadále odolává i za cenu faulu. A brejky Slobody jsou přerušeny pro ofsajdovou pozici. Při své další šanci domácí nastřelí břevno, o pár minut později zastoupí Adámek před brankovou čárou brankáře Kimlu, který zase o další chvíli chytá střelu domácích. Do konce utkání chybí nějakých 6 minut, když domácí mají opět standartku. Domácí hráč posílá dlouhy centr na pětku na vzdálenější tyč, kde jde do souboje s brankářem Kimlou domácí kapitán Grulich. Podaří se mu míč trefit hlavou, který pak zapadne do branky. Stav utkání je tak srovnaný na 2:2 a tímto výsledkem utkání i končí.

Výsledek mrzí, zvláště proto, že gól dal hráč, který měl obdržet za svůj faul druhou žlutou kartu. Přesto dnes hráči Bašky podali i přes problémy se sestavou dobrý výkon a vezou si zaslouženě aspoň bod. V příštích utkáních by si měli hráči Bašky dát pozor především na standartní situace soupeřů, protože dnes obdrželi oba góly po standartních situacích. V dalším kole čeká hráče Bašky derby proti Fryčovicím, tak věříme, že letošní druhé derby dopadne lépe než to co jsme odehráli v Palkovicích.

TJ Slavoj Jeseník nad Odrou - TJ Sokol Baška 2:2 (1:1)

Branky: 42. J. Ferenc , 88. L. Grulich - 8. M. Šnyta , 48. L. Sloboda

Sestavy: TJ Slavoj Jeseník nad Odrou L. Macháč [-] - A. Lošťák [-] (83. J. Goláň [-] ) , L. Grulich [-] , R. Frýdl [-] , R. Kořený [-] , P. Rončka [-] (2. R. Šaran [-] ) , J. Pančochář [-] , T. Zelenay [-] , J. Ferenc [-] , M. Černoch [-] , D. Indrák [-]

TJ Sokol Baška F. Kimla [-] - L. Sloboda [-] , J. Michálek [-] (78. P. Mroviec [-] ) , D. Baran [-] , M. Křenek [-] - J. Křenek [-] , P. Třeštík [-] , V. Židek [-] (66. M. Virág [-] ) - R. Kocúr [-] (46. J. Mroviec [-] ) , M. Šnyta [-] - D. Adámek [-]

ŽK: 48. L. Grulich - 51. J. Michálek