Doma jsme Odrám podlehli

TJ SOKOL BAŠKA - TJ ODRY 2:3 (1:3)

Svou jarní část sezóny 1B třídy sk. D zahájila Baška domácím zápasem se soupeřem, se kterým končila podzimní část, a to s Odrami. Díky červené kartě z podzimního utkání nemohl hrát Jakub Křenek. Dále k tomuto utkání neměl trenér Ručka k dispozici zraněného Horňáka a některé další hráče. Diváci také na jaře neuvidí v sestavě kanonýra Kocúra, který odešel zachránit družstvo Hnojníku. Před samotným začátkem utkání se snesl silný vítr s deštěm, takže hráčům nepřálo ani počasí.

V brance Bašky se představil Adam Bocian, který přišel z Lískovce a nahradí legendu Michálka a Kimlu. Na začátku utkání na něm bylo vidět, že dlouho nechytal a některé zákroky byly nejisté. Hostům se nástup do utkání povedl, když zahrozili nebezpečnou střelou v 7. minutě utkání. Za pět minut tedy v minutě dvanácté se měnilo skóre poprvé. Této brance předcházel rohový kop, který nemusel být, ale mokrý terén udělal své. Po rohovém kopu otevřel skóre hostující Večeřa. Po vedoucím gólu byli i nadále aktivnější hosté, ale přeci jen i hráči Bašky si začali vytvářet příležitosti, které ovšem neproměnili. A tak své vedení navýšili hosté po slabé chvilce domácího golmana Bociana, kterému propadla střela Žaby mezi nohy. To nám běžela 24. minuta. Hráči Bašky chtěli do přestávky výsledek zkorigovat a tak se postupem času tlačili víc k brance Oder. Ovšem další velkou příležitost neproměnil Mroviec Petr, když svou střelu poslal vysoko nad. Následně ani průnik Židka z levé strany zneškodnil hostujcíí brankář Žila. Domácí fandové si mohli poprvé zakřičet gól ve 34. Minutě zužitkoval přihrávku Křenka M. Pavlík, který se dostal do šestnáctky a svou střelou na zadní tyč snížil na 1:2 z pohledu Bašky. Vypadalo to, že by se Baška mohla dočkat vyrovnání dle dění na hřišti. Ovšem přítrž tomu dal hostující Vičánek, který využil trestného kopu před šestnáctkou domácích a poslal míč do šibenice domácí branky. První poločas tedy končí nepřiznivým výsledkem pro Bašku, který prohrála 1:3.

Druhý poločas byl ve znamení dobývání branky Oder bašťanskými hráčemi, kteří se snažili změnit nepříznivý stav. Na těžkém terénu to stálo dost sil a extra kombinace to nepřineslo. Nejhezčí okamžik zápasu nastal v 58. minutě, když za půlkou získal míč domácí Adámek, který ukázal svůj přehled na hřišti a krásnou přihrávkou šajtlí za obranu Oder našel volného Pavlíka, který si míč zpracoval, posunul do šestnáctky a prostřelil oderského brankáře Žilu. Baška snížila na 2:3 a měla půlhodinu na to, aby srovnala. Hostům se tak otvíraly možnosti přecházet do rychlých protiútoků. Vytvořili si i několik šancí, ovšem ty zlikvidoval výbornými zákroky domácí brankář Bocián. A to ať už zlikvidoval brejky hostů nebo po rohovém kopu na brankové čáře doslova čaroval. Také Baška se snažila ohrozit hostující branku. Po trestném kopu se dostal míč k aktivnímu Adámkovi, který neprostřelil hostujícího brankáře. Přestože se hra Bašky po první půlhodině utkání zlepšila a hráči se snažili srovnat nepřiznivý stav, nestačilo to. Hosté se tak mohli radovat se zisku 3 bodů za výhru 2:3. To znamená, že v tabulce je Baška nepřeskočí na sedmé místo a zůstane tak za dnešním soupeřem.

Branky: 34. J. Pavlik , 58. J. Pavlik - 12. L. Večeřa , 24. D. Žaba , 40. P. Vičánek

TJ Sokol Baška: A. Bocián - M. Křenek - V. Židek - P. Třeštík (77. D. Recman) , T. Podžorný, J. Pavlik, P. Mroviec, L. Sloboda , D. Fišer, D. Adámek , L. Vavřík (71. J. Mroviec)

TJ Odry: J. Žíla - D. Chovanec , L. Maléř , P. Vičánek , D. Rybařík (82. J. Konrád ) , D. Žaba , T. Skalka (71. . Vondráček ) , D. Frais , L. Večeřa , L. Maléř , M. Vrbica

ŽK: 16. P. Vičánek , 55. D. Žaba , 67. L. Maléř , 81. L. Maléř , 87. J. Konrád