O osudu zápasu rozhodlo přísné vyloučení

Za krásného slunného počasí a na skvělé připravené hrací ploše se v sobotu 6.4.2024 odehrála další bitva o body I.B třídy. Domácí Baška, která už konečně chtěla prolomit bodový a brankový půst, přivítala mužstvo z Trojanovic. A začátek tomu i napovídal. Ihned po zahájení hry se domácí dostali do šance, ze které se kopal roh. Hosté se ale ubránili. Baška byla při chuti a vytvořila si další šanci ve 4. minutě, která domácím ale opět nic nepřinesla. Hra se pak vyrovnala a v 11. minutě, přišel další roh, ale z toho nebezpečí pro hosty nehrozilo. V 18.minutě o sobě dali vědět i hosté, kteří naštěstí také pálili slepými. No a ve 27. minutě přišel zlom. Tomáš Podžorný se po 1. žluté (20. min) nekontroloval při souboji a dostal druhou a tím pádem červenou kartu a šel předčasně z hřiště a domácí museli druhý zápas po sobě dohrávat v deseti. Vyloučení to bylo dost přísné, ale rozhodčí utkání si jej nejspíš obhájí. Ihned po rozehrávce se hosté dostali do tutovky, kterou i z dorážkou bravurně zlikvidoval domácí brankář Bocián. Na druhé straně se do útoku hnali domácí ale nedáš-dostaneš platilo 100%. Z protiútoku ve 34. minutě hosté využili chybu v obraně a střelou do šibenice se postarali o první branku utkání. A za 4.minuty po další zaváhání obrany to bylo už 0:2. To už dávalo malou naději na lepší výsledek a z našeho týmu ta frustrace byla opravdu znát.

Do druhé půle přišly dvě změny v sestavě ale hosté nikam nepospíchali. Hra se proto odehrávala většinou uprostřed hřiště. Od 65. minuty se Baška přece jen začala více tlačit k bráně hostů a přišla 67. minuta. Domácí hráč byl sražen v pokutovém území. Viděli to všichni, jen ne rozhodčí, jehož píšťalka zůstala němá. Hosté útočili jen sporadicky, ale v 77. minutě se dostali do šance, po které zazvonila tyč. Z blížícím se koncem zápasu si Baška vypracovala několik rohů, ale ani z dorážky branka nepadla, takže body putovaly do Trojanovic.

Nebýt vyloučení,mohlo to dopadnout jinak. Další zápas hraje Baška v sobotu 13.4.2024 v 16.ve Stachovicích s místní Slávii.

TJ BAŠKA x TJ TROJANOVICE 0:2 (0:2)

Branky: 34‘ Šušla, 38‘ Zdarsa

BAŠKA: Bocián A - Adamek D, Vavřík L, Žídek L, Fišer D, Křenek M, Sloboda L Pavlík J, Podžorný T, Třeštík P, Křenek J, Mroviec P, Szalbot P, Mroviec J, Recman D, Chýlek

TROJANOVICE I: Antoš D - Sládeček R, Drozd D, Myšinský J, Kaša R, Janáč T, Štika J, Skoupil P, Zdarsa P, Špaček R, Šušla A, Houštava D, Štefek J, Vrána P, Chovanec P.

ŽLUTÉ KARTY: 20‘ Podžorný, 27‘ Podžorný T - 11‘Zdarsa P, Sládeček R

ČERVENÁ: 27‘ Podžorný T

ROZHODČÍ: Šeruda Dominik - Bed nář Marcel,Mudra Zdeněk