TJ Sokol Baška

oddíl kopané

Ostravice v druhé půli trestala nevyužité šance Bašky

V tomto kole čekalo Bašku poslední derby podzimní části 1B třídy sk. D a to s vedoucí Ostravicí, která doposud na svém hřišti neztratila žádný bod a všechny své utkání vyhrála. Trenér Ručka musel před utkáním řešit absenci několika hráčů základní sestavy a na lavičce náhradníků měl pouze dorostence Recmana a druhého brankáře Kimlu. Takže všichni věděli, že to nebude lehké utkání.

Počasí i terén fotbalu přálo, takže obě mužstva mohli předvést kombinační fotbal, což se vcelku dařilo. I když v první deseti minutách se hrálo od šestnáctky po šestnáctku. Až ve 12 minutě se domácí probili k brance Bašky, kdy se v šestnáctce probíjel domácí Kubásek. Jeho průnik skončil rohovým kopem. Druhou větší šanci domácích měl domácí kanonýr Milar ve 25 minutě, když dostal míč za obranu Bašky. Následně v šestnáctce udělal kličku bašťanskému brankáři Michálkovi, ale jeho střela díky vyběhnutí brankáře, neměla dostatečnou razantnost a přesnost, takže míč odklidili do bezpečí obránci Bašky. Na druhé straně vybojoval ve 27 minutě míč kapitán Bašky Matěj Křenek, vyvezl ho a předkládá do běhu Kocúrovi. Ten se dostává k šestnáctce domácích a křižnou střelou na vzdálenější tyč se snaží překonat domácího brankáře Ruska, ale ten míč chytá. Do poločasu zahrávali obě mužstva ještě několik rohových kopů, ale žádný neskončil vedoucím gólem jednoho z týmů.Oba týmy hráli také podobně, když se snažili pronikat po křídlech, anebo středoví hráči hledali kolmicemi nebo vysokými míči za obranu své útočníky. Obrany fungovaly, stejně tak brankáři, takže se nepodařilo dovršit útok gólem. Poločas tak končí bezbrankovou remízou.

Do druhého poločasu šli hráči Bašky s cílem nadále pozorně bránit a po získání míče jít do rychlého protiútoku. První desetiminutovka druhé půle se Bašce vydařila a mohla se dostat do vedení, ale střelci Bašky Kocúrovi nějak vyschl prach na podzim. V 54 minutě vyvezl míč Horňák až k šestnáctce domácích, tam nahraje Šnytovi, který najde v šestnáctce Kocúra, ale jeho střela míří nad domácí branku.. Domácí odpoví stejnou mincí, když na druhé straně přestřelí branku Bašky Kopčo. Následují dva pokusy Kocúra, kdy opět přestřelí a v 62. Minutě po přihrávce Židka se snaží přelobovat vyběhnutého domácího brankáře Ruska. Lob končí nad břevnem, takže skóre zůstává stejné. Na tyto šance odpovídá domácí Milár, který se probije podél šestnáctky až dovnitř, ale jeho následnou střelu brankář Michálek vyráží. Za dvě minuty se už domácí hráči dočkají, když získají míč na své polovině a kombinační hrou se dostanou až k brance Bašky, kde celou akci, kterou hráči Bašky nedokázali přerušit, zakončí domácí kanonýr Milár, který si sběhne z levé strany do pětky a stříli vedoucí gól. To nám běžela 69 minuta utkání. Baška se ještě nevzdávala a mohla vývoj utkání změnit. Zhruba tři minuty po obdržené brance se zmocnil za šestnáctkou Bašky míče kapitán Křenek, který prošel přes několik hráčů Ostravice slalomem. S míčem se dostal až k šestncácte domácích, přihrál na zcela volného Šnytu, který měl před sebou už jen brankáře domácích. Ke smůle Bašky se mu nepodařilo domácícho brankáře překonat, když míč zachytil zády po průchodu míče mezi nohama. Skóre se tedy nemění. A tak domácí trestají hráče Bašky v 77.minutě po rohovém kopu, když se hlavou trefuje domácí Kubásek. Domácí se tak dostávají do laufu, naopak hráči Bašky nemají nikoho na střídání, takže musí zápas dohrát. Ostravice přidá ještě dva góly po chybách v obranných řadách Bašky, když při třetím gólů potrestá špatný odkop z šestnáctky domácí Ledvoň střelou zpoza šestnáctky a čtvrtý gól po ztrátě na půlce hřiště po rychlém protiútoku zakončí do prázdné branky Milár. Krutý trest v podobě pátého gólu, který se dostane od kolena Plucnary vzduchem až na zadní tyč. Utkání tak končí vítězstvím Ostravice 5:0 . Ta tak stejně jako v přechozích domácích utkáních střílí soupeři 5 branek.

Pro Bašku trochu krutá daň, když do sedmdesáté minuty držela nerozhodný stav. Navíc v úvodu druhé půle měla šance k otevření skóre, další pak na vyrovnání. Bohužel šance neproměnila na rozdíl od domácích. V posledním domácím utkání hostí Baška na svém hřišti poslední Spálov, tak doufejme, že bude vítězné!

TJ SOKOL OSTRAVICE - TJ SOKOL BAŠKA 5:0 (0:0)

Branky: 69. M. Milar , 77. L. Kubásek , 83. M. Ledvoň , 85. M. Milar , 89. D. Plucnara